Transportlīdzekļa vadītājiem vairs nebūs nepieciešama medicīniskā izziņa

Transportlīdzekļa vadītājiem vairs netiks izsniegta medicīniskā izziņa vai atzinums, paredz Satiksmes ministrijas (SM) izstrādātie jaunie noteikumi par veselības pārbaudēm transportlīdzekļu vadītājiem, kas ceturtdien izsludināti Valsts sekretāru sanāksmē.

SM pārstāve Ilze Eida aģentūrai BNS norādīja, ka visu informāciju par vadītāju un personu, kas vēlas iegūt transportlīdzekļa vadītāja kvalifikāciju, veiktajām pārbaudēm ārstniecības iestādes jau pašlaik ieraksta Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) uzturētajā Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā. Līdz ar to transportlīdzekļu vadītājiem vairs netiks izsniegta medicīniskā uzziņa vai atzinums papīra veidā.

Šo reģistru izmanto arī kontrolējošās iestādes un tādējādi, piemēram, ja Valsts policijas darbiniekam būs nepieciešams noskaidrot, vai personas veselības stāvoklis ļauj vadīt transportlīdzekli, viņš izmantos reģistrā pieejamo informāciju.

Izmaiņas noteikumos arī samazina administratīvo slogu.

Noteikumi tiek izdoti jaunā redakcijā, jo Ceļu satiksmes likumā tiek svītrots pilnvarojums Ministru kabinetam noteikt kārtību par medicīniskās uzziņas izsniegšanas kārtību un iesniegšanu noteiktos gadījumos CSDD. Citas būtiskas izmaiņas jaunais tiesību akta projekts neparedz.

Noteikumu projekts vēl jāatbalsta valdībā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas