Tikšanās ar Latvijā populāro norvēģu rakstnieci Herbjorgu Vasmu

Norvēģu rakstnieces Herbjorgas Vasmu (Herbjørg Wassmo) daiļrades cienītāji Latvijā tiek aicināti uz literāro vakaru pirmdien, 17.oktobrī, plkst 18.00, Ziemeļu Ministru padomes birojā, Marijas iela 13/3 (Berga bazārā) Rīgā.

Literāro vakaru vadīs apgāda „Zvaigzne ABC” valdes priekšsēdētāja Vija Kilbloka. Aktrise Vita Vārpiņa lasīs fragmentus no jaunākā latviešu valodā tulkotā Herbjorgas Vasmu romāna „Simts gadi”, kuru drīzumā klajā laidīs grāmatu apgāds „Zvaigzne ABC”. Literārā vakara gaitā klausītāji varēs iesaistīties sarunā ar rakstnieci, kā arī iegādāties rakstnieces grāmatas. Pasākums notiks latviešu valodā ar tulkojumu norvēģu valodā.Literāro vakaru organizē Norvēģijas Karalistes vēstniecība Rīgā, Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā un izdevniecība „Zvaigzne ABC”.

Herbjorga Vasmu ir viena no izcilākajām mūsdienu norvēģu rakstniecēm, kuras darbi ir tulkoti 24 valodās. Latviešu valodā tulkotas 5 Vasmu grāmatas un ceļā pie lasītājiem ir rakstnieces sestā grāmata latviešu valodā. Vispazītamākā no Herbjorgas Vasmu grāmatām latviešu valodā ir triloģiju par Dinu, kurā ietilps trīs grāmatas - „Dinas grāmata”, „Dinas dēls” un „Karnas mantojums”. Arī romāni „Septītā tikšanās” un „Bēgšana no Franka” lasītāju vidū iemantojuši atzinīgu vērtējumu.

Rakstnieces daiļrade latviešu lasītājiem ir tuva neuzbāzīgās stāstījuma manieres un noskaņas dēļ. Viņas romānos atainotā pasaule un tēli saskan ar latviešu lasītāju mentalitāti un nerodas sajūta, ka aprakstītais ir tāls un svešs. Rakstniece Herbjorga Vasmu par savu daiļradi ir saņēmusi vairākas balvas, tostarp tādas prestižas balvas kā Literatūras kritiķu godalgu, Grāmattirgotāju balvu un Ziemeļu Padomes balvu Literatūrā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas