Tiešraides laikā akcijai "Nepaej garām!" saziedo 32 tūkstošus

Tiešraides laikā Latvijas Televīzijas un Latvijas Bērnu fonda akcijai "Nepaej garām" sestdien tika saziedoti 32 180 lati, aģentūru BNS informēja televīzijas pārstāve Ieviņa Ancena.

Šajos Ziemassvētkos nauda tika vākta, lai atbalstītu vardarbībā cietušus bērnus. Akcijas rīkotāji uzsver, ka Latvijā vēl aizvien vardarbībā cietušo skaits ir nepiedodami liels.

Par akcijā saziedotajiem līdzekļiem plānots organizēt rehabilitācijas nometnes, kurās psihologi, pedagogi palīdzēs vardarbībā cietušiem bērniem, atveseļos viņus fiziski un garīgi, palīdzot bērniem iekļauties sabiedrībā kā līdzvērtīgiem un mīlētiem sabiedrības locekļiem. Atbalsts vajadzīgs arī krīzes centriem un audžuģimenēm, kas pieņēmušas vardarbībā cietušus bērnus.

"Vairāk nekā desmit gadus strādājot pie vardarbībā cietušo bērnu atveseļošanas, redzam, cik būtiska ir kvalitatīva palīdzība cietušajam bērnam, viņa ģimenei, un cik liela ir tās nozīme visā turpmākajā bērna dzīvē. Tieši pateicoties savlaicīgai palīdzībai, iespējams pārtraukt vardarbības slēgto loku, apturēt iespējamo bērna vardarbību nākotnē jau pašam pret savu ģimeni un līdzcilvēkiem," uzsvēris Latvijas Bērnu fonda valdes loceklis Andris Bērziņš.

Pirmo reizi līdzekļi vardarbībā cietušajiem bērniem akcijas "Nepaej garām!" laikā tika vākti 2009. gada Ziemassvētkos.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas