Tiek atņemta zinātnei un inovācijām paredzētā nauda

Pēc Aivara Lemberga parakstītas vēstules saņemšanas Ekonomikas Ministrija (EM) izmainījusi noteikumus, pēc kādiem tiks sadalīti 34 miljoni latu Eiropas savienības naudas, uz kuru uzņēmēji var pretendēt programmas “Uzņēmējdarbība un inovācijas” ietvaros, par TV3 raidījumā “Nekā personīga” atklāto raksta portāls "Ir.lv".

Grozījumus ierosinājusi Tranzītbiznesa asociācija, un kā intervijā teica Ekonomikas ministrijas ES fondu ieviešanas departamenta direktors  Edmunds Valantis, pēc ierosinājuma izskatīšanas ticis nolemts, ka virkne kravu pārkraušanas iekārtas atbilst programmas nosacījumiem.

Ekonomikas ministrs Artis Kampars apgalvo, ka par Aivara Lemberga parakstītu vēstuli neko nav zinājis, bet ir paļāvies uz struktūrfondu darba grupas kompetenci un paļaujas uz to joprojām.

LIIA priekšsēdētājs Andris Ozols par šīm pēkšņajām izmaiņām uzzinājis no medijiem. Savukārt dažu tranzīta uzņēmumu rīcība liecina, ka tie par izmaiņām zinājuši jau laicīgi. Jau grozījumu izdarīšanas dienā bija publicēti vairāki “Ventspils nafta”'sludinājumi, kuros uzņēmums vēlas iepirkt dažādas naftas pārkraušanas ierīces. Bet “Rīgas centrālais terminālis” dienu pirms grozījumiem izziņoja, ka ir gatavs iepirkt ostas pārkraušanas celtņus par 2,5mlj. latu.

Zinātnes pārstāvji šo negaidīto ministrijas rīcību vērtē negatīvi. “Ar inovācijām tam nav nekāda sakara”, intervijā “Nekā personīga” saka Organiskās sintēzes institūta direktors” Ivars Kalviņš, “Tikpat labi varētu teikt, ka inovatīvs risinājums ir nopirkt 10 dzelzceļa vagonus.  Žēl, protams, ka mēs iztērējam naudiņu, ko varētu izmantot tiešām inovatīvu risinājumu meklējumiem un inovatīvo tehnoloģiju ieviešanai, lai attīstītu mūsu konkurētspēju”

Uzņēmēji un zinātnieki pēdējo gadu laikā ir plānojuši savu darbību saskaņā ar informāciju, ka ES nauda būs pieejama. Tagad izrādās, ka viņiem būs jādalās ar tranzīta kompānijām.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas