Ticējums: Ja aprīlis sākas ar sniegu, tad beigsies ar lapām

Latviešu ticējumi vēsta, ja aprīlis sākas ar sniegu, tad mēnesis beigsies ar lapām, savā mājaslapā vēsta dabas vērotājs Vilis Bukšs.

Savukārt cits ticējums saka, ja aprīlī pērkons, tad būs silta vasara un bagāta riekstu raža, kā arī tiek minēts, ka aprīlis nav aukstāks par martu un siltāks par maiju.

Bukšs sliecas domāt, ka atbilstoši ziemas un marta nozīmīgajām dienām šogad aprīlis būs salīdzinoši vēss un ar mazāk nokrišņiem nekā parasti. Sulu mēnesī turpināsies marta beigās aizsākusies lēna un vienmērīga vēsa pavasara nostiprināšanās, kas līdz ar to arī mazinās strauju sniega kušanu un lielu palu iespējamību mazajās upītēs.

Naktīs sals vēl pieturēsies līdz Jurģiem jeb 23.aprīlim, un tikai aprīļa beigās sagaidāms silts lietus, kad arī gaiss iesils līdz plus 15, plus 18 grādiem.

Dabas vērotājs vēsta, ka dabā gadalaiku maiņa būs klusa un nemanāma. Sagaidāms, ka maija pirmajā pusē būt silts, bet tālāk būs lietains un vēss laiks.

Arī sinoptiķi prognozē, ka aprīļa sākumā, tāpat kā visu martu, saglabāsies ziemai atbilstoši laika apstākļi, bet mēneša vidū kļūs siltāks, līdz ar to sniegu pakāpeniski nomainīs lietus. Sagaidāms, ka aprīļa vidū nokrišņu būs vairāk nekā sākumā, un tad jau snigšanu pakāpeniski nomainīs arī lietus.

Valsts rietumos sniega segas pakāpeniska nokušana gaidāma aprīļa pirmās dekādes beigās, savukārt valsts austrumos sniega sega saglabāsies vēl līdz pat aprīļa otrās dekādes beigām un pat vietām vēl arī trešās dekādes sākumā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas