Teju puse no visiem trūcīgajiem Latvijā ir darbspējīgi bezdarbnieki

Teju puse jeb 41% no visiem trūcīgajiem Latvijā šā gada oktobrī bija darbspējīgi bezdarbnieki, un viņu skaits kopš janvāra ir dubultojies, liecina Labklājības ministrijas sniegtā informācija.

Kopumā oktobrī valstī reģistrēti 177 450 trūcīgie, no kuriem 118,5 tūkstoši dzīvo ārpus lielajām pilsētām. No viņiem 41% jeb 72 399 bija pilngadīgas, darbspējīgas, nestrādājošas personas. Vēl janvārī viņu skaits bija gandrīz divas reizes mazāks - 37 681.

Tomēr arī kopējais trūcīgo skaits šajā laikā pieaudzis no 103 tūkstošiem līdz 177 tūkstošiem.

Otra lielākā trūcīgo grupa oktobrī bija bērni, kuru skaits sasniedza 62 427 jeb 35% no visiem trūcīgajiem. Janvārī Latvijā bija 39 483 trūcīgi bērni, kuri tobrīd veidoja lielāko trūcīgo grupu (38%).

Desmitā daļa no trūcīgajiem oktobrī bija strādājoši pieaugušie, kuru ģimenē, neskatoties uz darba algu, ienākumi uz vienu ģimenes locekli nepārsniedza 90 latu mēnesī. Taču salīdzinājumā ar janvāri viņu īpatsvars sarucis par 1%.

Trūcīgo pensijas vecuma cilvēku, personu bērna kopšanas atvaļinājumā un personu ar invaliditāti īpatsvars oktobrī bija attiecīgi 5%, 3% un 6%, līdzīgi kā gada sākumā.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem par trūcīgā statusa piešķiršanu ģimene vai persona atzīstama par trūcīgu, ja tās vidējie ienākumi katram ģimenes loceklim mēnesī pēdējo triju mēnešu laikā nepārsniedz 50% no attiecīgā gada 1.janvārī valstī spēkā esošās minimālās mēneša darba algas apmēra.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas