Teju puse autovadītāju ceļu satiksmē izjutuši nāves bailes 1

Lielākā daļa jeb 75% autovadītāju ir pieļāvuši domu, ka varētu zaudēt dzīvību paša vai citu satiksmes dalībnieku izraisītā negadījumā, informē CSDD Sabiedrisko atttiecību daļa.

Gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju, sēžot pie auto stūres, ir sajutuši nāves bailes, secināts kampaņas "Ja dzer, tad nebrauc!" laikā Ceļu satiksmes drošības direkcijas CSDD un pētījumu centra SKDS veiktajā autovadītāju aptaujā.
 
Pārliecinošam vairākumam autovadītāju par savu dzīvību visvairāk liek baidīties citu autobraucēju pārgalvība vai ceļu satiksmes noteikumu neievērošana, tostarp auto vadīšana alkohola reibumā.

Tāpat šoferīšu bailes izraisa iespēja iekļūt citu izraisītā avārijā un uz ceļa izskrējuši dzīvnieki. Retāk tiek minēts nekvalitatīvs ceļa segums, braukšana sliktos laika apstākļos vai diennakts tumšajā laikā, kā arī iespējamas tehniskās problēmas un kontroles zaudēšana pār savu auto.

Visbezbailīgākie autovadītāji ir tieši gados jauni cilvēki vecumā līdz 24 gadiem – 67% no viņiem norādījuši, ka, sēžot pie auto stūres, nekad nav izjutuši bailes par savu dzīvību. "Jauno autovadītāju pieredzes trūkums arī nosaka to, ka lielākā daļa negadījumu izraisītāji, ir tieši stiprā dzimuma pārstāvji vecumā līdz 34 gadiem," norāda CSDD valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš.

"Aptaujas rezultāti rāda, ka diemžēl pašpārliecināto autovadītāju, kuri nebaidās, ir samērā daudz. Piedaloties ceļu satiksmē, kaut elementāra pašsaglabāšanās instinkta trūkums var būt kritisks, liekot riskēt ne tikai ar savu, bet arī apkārtējo satiksmes dalībnieku dzīvību," skaidro SKDS direktors Arnis Kaktiņš.

Vienlaikus autovadītāji atzīst, ka, vadot automašīnu, lielākoties satraucas nevis par savu, bet gan pārvadājamo pasažieru veselību un dzīvību.

Lielākais vairums aptaujāto autovadītāju norādījuši, ka iegādājas tikai OCTA apdrošināšanu, otra populārākā ir KASKO apdrošināšana. Savukārt dzīvību apdrošinājuši vien 14% aptaujāto autovadītāju.

CSDD atgadina, ka rīkotās kampaņas pret braukšanu reibumā "Ja dzer, tad nebrauc!" mērķis ir samazināt to transportlīdzekļu vadītāju skaitu, kuri pie stūres sēžas alkohola reibumā, un Līgo svētkus nosvinēt bez bojā gājušajiem.

Kampaņas laikā ikviens tiek aicināts aizdomāties par atbildību pret savu un apkārtējo dzīvību, atgādinot, ka, braucot reibumā, tu faktiski riskē ar savu un apkārtējo dzīvību.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kārlis

Ja gribi labāko apdrošināšanu, izmanto OCTA kalkulators http://www.salidzini.lv/octa.php

pirms 7 gadiem, 2013.06.21 10:28

Latvijas ziņas