Tautieši ārzemēs līdz 2.septembrim var pieteikties balsošanai pa pastu

Latvijas pilsoņi ārzemēs no trešdienas, 3.augusta, līdz 2.septembrim var pieteikties pasta balsošanai, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas informācija.

Pasta balsošanai var reģistrēties 21 Latvijas pārstāvniecībā ārvalstīs - vēstniecībā ASV, Azerbaidžānā, Beļģijā, Grieķijā, Igaunijā, Īrijā, Izraēlā, Kanādā, Krievijā, Ķīnā, Lielbritānijā, Lietuvā, Norvēģijā, Polijā, Turcijā, Vācijā, Zviedrijā un Portugālē.

Tāpat balsošanai pa pastu var pieteikties goda ģenerālkonsulātā Sanpaulu, Brazīlijā, goda konsulātos Adelaidē un Sidnejā, Austrālijā.

Reģistrējoties balsošanai pa pastu, vēlētājam vairs nebūs iespēju balsot vēlēšanu iecirknī vēlēšanu dienā, jo vēlētāja pasē jau būs atzīme par dalību vēlēšanās.

Līdz 2.septembrim vēlētājam ir tiesības mainīt adresi, uz kuru nosūtāmi vēlēšanu materiāli. Par šo vēlmi jāpaziņo tai pārstāvniecībai, kurā vēlētājs reģistrējās balsošanai pa pastu.

Vēlētājiem, kuri 11.Saeimas vēlēšanu laikā uzturēsies ārvalstīs, ir divas iespējas, kā piedalīties vēlēšanās - 17.septembrī balsot kādā no ārvalstīs izveidotajiem vēlēšanu iecirkņiem vai arī balsot pa pastu, iepriekš reģistrējoties.

Jau vēstīts, ka 23.jūlija referendumā ir atlaista 10.Saeima, līdz ar to jārīko ārkārtas vēlēšanas. 11.Saeimas vēlēšanas notiks 17.septembrī.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas