Tautas skaitīšanas datu bāzē var labot citu personu privātos datus

Elektroniskās tautas skaitīšanas datu bāzei brīvi var piekļūt arī trešās personas, izlabojot iedzīvotāju privātos datus, pārliecinājās portāls Diena.lv.

Tautas skaitīšanas identifikācijai tiek izmantots personas kods un  pases numurs vai internetbankas dati.

Dažādu amatpersonu personas kodi un pases dati ir brīvi pieejami internetā, tāpat diezgan vienkārši ir atrodami arī citu cilvēku personas dati.

Portāls Diena.lv pārliecinājās, ka mājas lapā tautasskaitisana.lv ir viegli veikt izmaiņas citu personu sniegtajos datos. Ievadot citas personas pases datus un personas kodu, tautas skaitīšanas datu bāzē var apskatīt cilvēka privātos datus un arī tos rediģēt. Bez sarežģījumiem var piereģistrēt citu dzīvesvietas adresi, mainīt cilvēka izglītības līmeni un citus datus. Veiktās izmaiņas tiek piereģistrētas un saglabātas.

Kā novēroja portāls Diena.lv, pēc plkst.13.30 mājas lapai tautasskaitisana.lv bija radušās tehniskas problēmas un tā vairs nebija pieejama.

"Centrālā statistikas pārvalde (CSP) nevar izslēgt iespēju, ka kāds nelikumīgi izmanto citu personu datus, aizpildot tautas skaitīšanas anketu. Ja šādas darbības tiks veiktas, tad šāda persona būs veikusi nelikumīgu personas datu apstrādi, par ko normatīvajos aktos ir paredzēta atbildība. Ja šāds pārkāpums tiks konstatēts, CSP vērsīsies tiesībsargājošās institūcijās", uzsver CSP priekšniece Aija Žīgure.

CSP paziņojusi, lai ierobežotu publiski pieejamu personas datu prettiesisku apstrādi un netiktu apšaubīta tautas skaitīšanas sistēmas darbība, pilnībā aizpildītās tautas skaitīšanas anketas nebūs pieejamas.


Pievieno komentāru

Latvijas ziņas