Tautas skaitīšanas anketas internetā aizpildījuši 13,8 procenti kurzemnieku

Atbilstoši 7. marta datiem, iespēju aizpildīt tautas skaitīšanas anketu internetā, izmantojuši 13,8 procenti kurzemnieku. Īpaši ar savu aktivitāti izceļas Nīcas, Grobiņas un Saldus novadi, informē "Alphabaltic" sabiedrisko attiecību vadītāja Tija Ezeriņa.

No visiem Latvijas reģioniem visvairāk iespēju aizpildīt anketu internetā izmantojuši Rīgas un tās reģiona (attiecīgi 16,3 procenti un 16,6 procenti) iedzīvotāju, kā arī vidzemnieki un zemgaļi – abos reģionos līdzdalības rādītājs ir 14,1 procents. Daudz zemāki rādītāji ir Latgales reģionā – tur anketu internetā aizpildījuši vien 8,5 procenti iedzīvotāji.

"Salīdzinoši zemā Latgales novada aktivitāte ir skaidrojama ar to, ka šajā reģionā ir relatīvi mazāks interneta un internetbanku lietotāju skaits. Taču tie, kuri ir internetbanku lietotāji, bet kuriem nav pieejams internets, tautas skaitīšanas anketu var aizpildīt publiskajās bibliotēkās, izmantojot bezmaksas interneta pieslēgumu. Tieši tāpēc Centrālā statistikas pārvalde atgādina, ka Latvijā ir vairāk nekā 870 publisko bibliotēku, kur internets iedzīvotājiem ir pieejams bez maksas. Turklāt bibliotekāri ir saņēmuši īpašu instrukciju par to, kā aizpildīt elektronisko tautas skaitīšanas anketu, tādējādi var palīdzēt iedzīvotājiem ar konsultāciju," uzsver Aija Žīgure, Centrālās statistikas pārvaldes vadītāja.

Kopumā Latvijā no visiem novadiem vislabāko līdzdalības rezultātu līdz šim uzrādījuši Ikšķiles un Mārupes novads, kur internetā saskaitījies aptuveni katrs ceturtais iedzīvotājs, bet Ādažu novadā – vidēji katrs piektais.

Līdz 10. martam iedzīvotājiem vēl ir iespēja aizpildīt anketas elektroniski, autorizējoties sistēmā ar internetbankas identifikatoriem (Citadele banka, DnB NORD Banka, Latvijas Krājbanka, SEB banka, Swedbank) vai arī elektronisko parakstu.

Centrālā statistikas pārvalde atgādina – 17. martā sāksies tautas skaitīšanas otrais posms, kad pie iedzīvotājiem, kuri nepaguva aizpildīt anketu elektroniski, dosies tautas skaitītāji.

Tautas skaitītāji drīkst ierasties no plkst.7 līdz 21. Ikvienam tautas skaitītājam ir apliecība, īpaša datorsoma ar tautas skaitīšanas logo un kārtas numuru.

Ja vēlaties noskaidrot tautas skaitītāja identitāti, zvanot uz bezmaksas tālruni 8000777, nosauciet skaitītāja vārdu, uzvārdu, savu dzīves vietu un uz datorsomas redzamo skaitītāja numuru. Ja rodas papildu šaubas, informējiet CSP darbiniekus, kuri sazināsies ar konkrēto skaitītāju, kuram ir izveidota tikai viņam zināma viņa identitāti apstiprinoša parole.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas