Tautas skaitīšanā internetā aizpildītas anketas par 374 150 iedzīvotājiem, otrdien skaits pārsniegs 400 000

Tautas skaitīšanā internetā pilnībā aizpildītas anketas par 374 150 iedzīvotājiem un otrdien internetā aizpildīto anketu skaits sasniegs 400 000, aģentūru BNS informēja Centrālā statistikas pārvalde (CSP).

CSP vēstī, ka otrdien līdz plkst. 8.30 tautas skaitīšanā internetā pilnībā aizpildītas anketas par 374 150 iedzīvotājiem. Pirmdien anketas aizpildīja 53 440 iedzīvotāju, kas ir augstākais rādītājs darbdienā, kopš autorizācija ir iespējama tikai ar bankas identifikatoriem un e-parakstu.

Augstākais aktivitātes līmenis bija laikā no plkst.20 līdz 22, kad saskaitījās 12 429 iedzīvotāji.

CSP prognozē, ka otrdien pievakarē saskaitīsies arī 400 000. iedzīvotājs.

Statistikas pārvalde aicina iedzīvotājus piedalīties tautas skaitīšanā, internetā autorizējoties ar komercbankas identifikatoriem vai e-parakstu. Autorizējoties ar komercbankas identifikatoriem, identifikācijas process notiek attiecīgās bankas sistēmās, un tautas skaitīšanas sistēma nesaņem nekādus bankas sistēmas identifikācijas datus. Vienīgā informācija, kas tiek nodota no bankas sistēmas tautas skaitīšanas sistēmai, ir vārds, uzvārds un personas kods.

Aizpildīt tautas skaitīšanas anketas iespējams CSP Informācijas centrā, kur arī var saņemt konsultācijas anketas aizpildīšanas laikā. Nepieciešamības gadījumā pēc personību apliecinoša dokumenta uzrādīšanas anketu aizpildīs CSP darbinieki.

Informācijas centrs tautas skaitīšanas pirmās kārtas laikā (līdz 10. martam) ir atvērts darbdienās no pulksten 10 līdz 20.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas