Tautas skaitīšanā internetā aizpildītas anketas par 263 092 iedzīvotājiem

Svētdien līdz plkst. 8:33 tautas skaitīšanā internetā pilnībā aizpildītas anketas par 263 092 iedzīvotājiem, portālu Diena.lv informēja Centrālā statistikas pārvalde (CSP) pārstāvis Aldis Brokāns.

Ceturtdaļmiljonais iedzīvotājs sevi un savu mājsaimniecību ir saskaitījis sestdien, īsi pēc plkst. 19:00. Mājsaimniecība, kas atrodas Rīgā, tautas skaitīšanas anketu aizpildīšanai patērēja gandrīz 39 minūtes. Anketa aizpildīta par māti un meitu, skaidroja A.Brokāns.

Sestdien saskaitījās 36 511 iedzīvotāji. Laika posmā no plkst. 11:00 līdz 23:00 ik stundu tika aizpildītas vairāk kā 2 500 tautas skaitīšanas anketas, bet no plkst. 20:00 līdz 21:00 tika aizpildītas 3 237 anketas.

CSP aicina iedzīvotājus piedalīties tautas skaitīšanā, internetā autorizējoties ar komercbankas identifikatoriem vai e-parakstu. Autorizējoties ar komercbankas identifikatoriem, identifikācijas process notiek attiecīgās bankas sistēmās, un tautas skaitīšanas sistēma nesaņem nekādus bankas sistēmas identifikācijas datus. Vienīgā informācija, kas tiek nodota no bankas sistēmas tautas skaitīšanas sistēmai, ir vārds, uzvārds un personas kods.

Aizpildīt tautas skaitīšanas anketas iespējams CSP Informācijas centrā, kur arī var saņemt  konsultācijas anketas aizpildīšanas laikā. Nepieciešamības gadījumā, pēc personību apliecinoša dokumenta uzrādīšanas, anketu aizpildīs CSP darbinieki.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas