Tautas skaitīšanā aptaujāti vairāk nekā 1,1 miljons iedzīvotāju

Tautas skaitītāji līdz 10. maijam ir aizpildījuši anketas par 1,138 miljoniem iedzīvotāju, aģentūru BNS informēja Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) pārstāvis Aldis Brokāns.

Tas veido 73,8 procentus no tautas skaitītāju darba uzdevumos iekļauto personu kopskaita.

Vairāk nekā 80 procentus no plānotā darba apmēra ir paveikuši tautas skaitītāji, kuri strādā 27 no 37 reģionālajiem tautas skaitīšanas vadīšanas un koordinācijas centriem (RVKC). To vidū ir Aizkraukles, Alūksnes, Balvu, Gulbenes, Krāslavas, Ludzas, Madonas, Preiļu, Rēzeknes (lauku) un Valkas RVKC. Savukārt Rīgā salīdzinoši vairāk paveikuši tautas skaitītāji, kuri strādā Vidzemes un Zemgales RVKC vadībā.

Internetā no 1. līdz 12. martam saskaitījās vairāk nekā 650 tūkstoši cilvēku.

Tautas skaitīšana iedzīvotāju dzīvesvietās beigsies 31. maijā, bet no 1. līdz 10. jūnijam būs vēl iespēja aizpildīt tautas skaitīšanas anketu internetā. Šo iespēju izmantot varēs visi tie iedzīvotāji, kuri iepriekš tautas skaitīšanas anketu nebija aizpildījuši nedz internetā, nedz kopā ar tautas skaitītāju savā dzīvesvietā, CSP Informācijas centrā vai RVKC.

CSP vadītāja Aija Žīgure aicina iedzīvotājus tomēr sniegt informāciju tautas skaitītājiem, kuri pie viņiem ieradīsies līdz pat 31. maijam ieskaitot.

"Tautas skaitītāji ir apmācīti aizpildīt tautas skaitīšanas anketu. Izmantojiet iespēju, ka jūs to izdarāt kopā ar profesionāļiem, kuri šo darbu spēj paveikt ātrāk un precīzāk, tādējādi garantējot sniegto datu pareizību un izslēdzot jebkādas kļūdas anketas aizpildīšanas procesā," norādījusi Žīgure.

CSP informē, ka papildus "Citadeles", "DnB NORD Bankas", "Latvijas Krājbankas", "SEB bankas" un "Swedbank" identifikatoriem būs iespējams izmantot arī "Nordea Bank Finland Plc" Latvijas filiāles identifikatorus, lai autentificētos tautas skaitīšanas interneta anketas vietnē.

Tāpat kā iepriekš, otra iespēja autentificēties tautas skaitīšanas interneta anketas vietnē būs ar elektronisko parakstu. Lai nerastos pārpratumi attiecībā uz elektroniskā paraksta lietošanu, CSP paskaidro – šā paraksta izmantošanai ir nepieciešams viedkartes lasītājs. Tādēļ nebūs iespējams izmanot eParakstu, jo ar to nevar pieslēgties pie citu pakalpojumu sniedzēju sistēmām, arī pie tautas skaitīšanas interneta anketas.

CSP vadība turpina vizītes reģionos, apmeklējot tautas skaitīšanas reģionālos vadīšanas un koordinācijas centrus, lai pārrunātu tautas skaitīšanas aktuālos jautājumus.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas