Tautas skaitīšanā aizpildītas ziņas par vairāk nekā 320,4 tūkstošiem iedzīvotāju

Tautas skaitīšanā internetā līdz pirmdienas rītam pilnībā aizpildītas anketas par 320 476 cilvēkiem, aģentūra BNS uzzināja Centrālajā statistikas pārvaldē (CSP).

Saskaņā ar pārvaldes sniegtajiem datiem līdz sestdienas pēcpusdienai internetā tautas skaitīšanas anketas bija aizpildītas par 242 507 iedzīvotājiem, līdz ar to nepilnu divu dienu laikā saskaitījušies teju 78 tūkstoši cilvēku, kas uzskatāma par augstu aktivitāti.

Trīssimttūkstošais cilvēks, kurš piedalījies tautas skaitīšanā, izmantojot internetu, bijis no Smiltenes puses un ievadījis datus par četriem iedzīvotājiem.

Savukārt līdz šim lielākais no vienas mājsaimniecības piereģistrēto personu skaits bijis no Daugavpils novada, iesniedzot ziņas par uzreiz 18 cilvēkiem, liecina CSP pieejamā informācija.

CSP aicina iedzīvotājus piedalīties tautas skaitīšanā, internetā autorizējoties ar komercbankas identifikatoriem vai e-parakstu. Autorizējoties ar komercbankas identifikatoriem, identifikācijas process notiek attiecīgās bankas sistēmās, un tautas skaitīšanas sistēma nesaņem nekādus bankas sistēmas identifikācijas datus. Vienīgā informācija, kas tiek nodota no bankas sistēmas tautas skaitīšanas sistēmai, ir vārds, uzvārds un personas kods.

Aizpildīt tautas skaitīšanas anketas iespējams arī CSP Informācijas centrā, kur var saņemt arī konsultācijas anketas aizpildīšanas laikā. Nepieciešamības gadījumā pēc personu apliecinoša dokumenta uzrādīšanas anketu aizpildīs CSP darbinieki.

Tautas skaitīšanas anketas aizpildīšanu var arī pārtraukt un turpināt aizpildīt vēlāk, tādā gadījumā anketā tiks atvērts pēdējais atbildētais jautājums.

Informācijas centrs Rīgā, Lāčplēša ielā 1, tautas skaitīšanas pirmās kārtas laikā - līdz 10. martam - būs atvērts darbdienās no plkst.10 līdz 20, sestdienā no plkst.10 līdz 17.

Vairāk informācijas par 2011.gada tautas skaitīšanu var atrast internetā - www.csb.gov.lv  un www.tautasskaitisana.lv vai zvanot pa bezmaksas tālruni 80000777.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas