Tautas skaitīšanā aizpildītas anketas jau par 581 tūkstoti iedzīvotāju

Līdz ceturtdienas beigām - pusnaktij - tautas skaitīšanā internetā aizpildītas anketas par 580 971 iedzīvotāju, LNT raidījumā "900 sekundes" piektdien pavēstīja Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) vadītāja Aija Žīgure.

Viņa atzina, ka cilvēku atsaucība tiešām bijusi ļoti liela. Tādēļ ceturtdien, kad sākotnēji bija plānots tautas skaitīšanu tīmeklī beigt, sekojot līdzi anketu aizpildīšanas intensitātei, nolemts tomēr pagarināt iespēju saskaitīties internetā.

Tāpat ļoti noslogots bijis arī CSP tautas skaitīšanas informatīvais tālrunis, pa kuru lielākoties speciālisti instruējuši iedzīvotājus, kuri nav sapratuši atsevišķus jautājumus vai to, kā aizpildīt anketu.

Savukārt, runājot par iespējamiem pārkāpumiem tautas skaitīšanas procesā tās pirmajās dienās, Žīgure norādīja, ka izanalizēti šajās dienās saņemto datu masīvi un konstatēts, ka vairākas anketas vērtas vaļā vairākkārt. Tomēr to nevar klasificēt kā ielaušanos.

CSP arī neviens iedzīvotājs nav sūdzējies par viņa datu izmainīšanu no trešajām personām. Turklāt tiem, kas pirmajās dienās bija saskaitījušies, taču juta bažas, vai ievadītie dati nav mainīti bez viņu ziņas, bija iespējams nākt uz CSP un iepazīties ar datiem, kas ir viņu veidlapā. Bijuši cilvēki, kas šo iespēju izmantojuši, taču nekādi iebildumi no viņu puses nav izskanējuši.

CSP neesot konstatējusi arī citas ļaunprātīgas rīcības.

Jau vēstīts, ka par divām dienām - līdz 12. martam - pagarināts tautas skaitīšanas anketu aizpildīšanas termiņš internetā, aģentūru BNS ceturtdien informēja CSP pārstāvis Aldis Brokāns. Tas darīts iedzīvotāju lielās intereses dēļ. Iepriekš bija plānots, ka tautas skaitīšana internetā ilgs tikai līdz ceturtdienai plkst.24.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas