Svin Eiropas Logopēdijas dienu ar zinātnisku konferenci un sveicot labākos

Sestdien Rīgā uz 1. starptautisko zinātnisko konferenci "Bērna valodas attīstība un tās traucējumi: problēmas un risinājumi" pulcējās vairāk nekā 200 delegātu no visas Latvijas. Pirmo reizi Latvijas Logopēdu asociācija arī piešķīra balvu "Gada logopēds" un pasniedza Atzinības rakstus. No Liepājas puses vienīgā, kas guva atzinību, ir Baiba Trinīte, asociācijas valdes priekšsēdētāja un Liepājas universitātes lektore, Runas un balss laboratorijas vadītāja.

Konferencē piedalījās arī Lietuvas lektori, Latvijas pētnieki, praktiķi. Internetā ir pieejamas arī konferences tēzes. Pirmo reizi tika izvērtēti nozares labākie. "Visa informācija bija aizsūtīta izglītības pārvaldēm gan Liepājā, gan novados, metodiskajām apvienībām. No visas Latvijas bija ļoti liela atsaucība, biju pārsteigta - it kā cilvēki būtu ilgi gaidījuši, līdz beidzot varēs pieteikt savus speciālistus atzinībai. Salīdzinot ar visu Latviju, Liepāja un apkārtne bija diezgan pasīva, pašpietiekama. Es kā liepājniece vēlētos lielāku atsaucību. Gada logopēda titula saņēmēju vidū vsmaz ir viena kurzemniece - Mārīte Reinfelde. Varbūt tie, kas domāja un līdz galam neizdomāja, nākamreiz tomēr sadūšosies," spriež B. Trinīte.

Balva "Gada logopēds" par ieguldījumu Latvijas logopēdijas attīstībā tika piešķirta Tatjanai Kuļbackai, Rīgas 92.vidusskolas skolotājai logopēdei (izvirzīja skola), Valērijai Selgai, Mežciema pamatskolas skolotājai logopēdei (izvirzīja Rīgas Domes IKSD skolotāju logopēdu metodiskā apvienība); Mārītei Reinfeldei, Mērsraga novada Mērsraga pirmsskolas izglītības iestādes "Dārta” un Mērsraga vidusskolas logopēdei (izvirzīja Talsu novada logopēdu domubiedru grupa). Pavisam bija izvirzīti 10 pretendenti: arī Sandra Nordena, Ilona Salna, Ilze Vītola, Inese Kazule – Kamzola, Gaida Bērziņa, Sanita Zapacka un Maija Šteinberga.

Eiropas Logopēdijas dienu atzimē 6. martā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas