Svētku laikā aicina īpaši uzmanīt bērnus no applaucēšanās 1

Mediķi svētku laikā aicina īpaši uzmanīt bērnus no applaucēšanās, jo tieši ap Ziemassvētkiem un Jauno gadu bērni applaucējas un apdedzinās daudz biežāk, informē Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.

Viņa informēja, ka šogad jau vairāk nekā 400 bērnu līdz triju gadu vecumam mājās guvuši smagas traumas, applaucējoties vai gūstot apdegumus.

Mediķi šogad pirms svētkiem īstenoja informatīvo kampaņu par bērnu applaucēšanās un apdedzināšanās riskiem. Līdzīgu kampaņu mediķi īstenoja arī pirms pagājušajiem Ziemassvētkiem, un secināja, ka gada pirmajos mēnešos patiešām samazinājies applaucējušos bērnu skaits. Diemžēl vēlāk tas atkal pieaudzis, tādēļ ārsti uzsver, ka šī ir tēma, par ko jārunā atkal un atkal, turklāt tieši ap Ziemassvētkiem un Jauno gadu bērni applaucējas un apdedzinās daudz biežāk.

NMPD un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) dati liecina, ka applaucējumi un apdegumi ir biežākās traumas, ko bērni gūst mājās savu tuvinieku klātbūtnē. Visbiežāk cieš bērni vecumā līdz trīs gadiem, kad mazuļa veselība un drošība ir pilnībā atkarīga no pieaugušo uzmanības un rūpēm par viņu. Taču tieši šīs traumas būtu visvieglāk novēršamas, ja pieaugušie pamanītu bīstamās situācijas, pirms nelaime notikusi, norādīja Bukša.

"Šogad 11 mēnešos ātrās palīdzības brigādes steigušās izsaukumos pie vairāk nekā 400 bērniem līdz triju gadu vecumam, kuri lielākoties guvuši apdegumus vai applaucējušies ar vecāku tikko pagatavoto kafiju, tēju un zupu. Diemžēl apdegumu traumas ir ne tikai ilgstoši un sarežģīti ārstējamas un atstāj rētas uz mūžu, bet daudzos gadījumos mediķiem arī ir jācīnās par bērna izdzīvošanu," norādījis NMPD direktors Armands Ploriņš.

Bērnu slimnīcas ķirurgs Džeimss Rozītis atzinis, ka apdegumu slimnieku skaits slimnīcā saglabājas augsts – vidēji 260 bērnu gadā. "83% no visiem mūsu mazajiem pacientiem apdegumus ir guvuši, applaucējoties ar karstu šķidrumu – ēdienu, dzērienu un ūdeni. Lielāko daļu apdegumu bērni gūst tieši mājās, tādēļ pieaugušie ir tie, kas bērnus var pasargāt no applaucēšanās un apdegumu gadījumiem," pastāstījis ķirurgs.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

j

calis.l v/forums/tema/18159053-virs-un-vertigi-padomi/4/
krūzites likšana uz galda nav nekāds tur neitrāls pasākums. Krūzēs reizēm ir karsti šķidrumi un sīkie līdzpilsoņi reizēm no galda malas tos karstos šķidrumus uzrauj sev virsū. Tā ka gadījumos, kad padomu devējs ir vēlējies uzsvērt tieši šo krūzītes pareizas lokalizāciajs aspektu, viņam ir pilnīga taisnība, neatkarīgi no tā, kādā fāzē ir konkrētā pāra attiecibās. Ar pašapziņu un parējo.... uzpildījusiesmājsaimniece šad taad ne tikai nejēdz nolikt pariezi krūzīti, bet reizēm arī etiķa esenci neuzskata ne parko īpašu, ileej taja apšā krūzītē un veca kaut kādus aizrādījumus, kas varbut tikko to ir uzzinājis, uztvers nevis kā tehnisku drošības padomu, bet gan kā personiusku uzbraucienu un nelietīgu iejaukšanos virtuves pasaulē.

Pie kam vecim tiek nojaukta motivācija un viņš mīļāmiera labad, saticības, seksa un labu laikā pasniegtu pusdienu sakarā ar neko neiebildīs, lai gan reizem tomēr zinas, KĀ IR PAREIZI.

Un man ar nav ne mazāko šaubu, ka pēc šitādas te uzrakstīšanas VCT * CT ignorā drīzāk piemetīs grādus**, nevis noņems nost, tādējādi ietekmējot*** manu motivāciju šito te kolektīvo sviestu analizēt...

Protams, tas ir atsevišķs gadijums, bet krūzītes piemērs bija no topikstarteres, ne mans. Pie tam , ja no divām druškām, kas draudzīgi kafijo, kaut viena ir uzpildījusies ar pašapziņu, kas ļauj tai likt krūzīti kur pagadās, var sanākt viens no tiem 40 gadījumiem mēnesī****.

* vidējais cāļtēls

** sak, nelasiet tās muļķibas, viņam ir temperatūra

*** man, protams, tas pie.....

****

zinas.nra.l v/latvija/veseliba/62304-katru-menesi-latvija-applaucejas-40-berni.htm

pirms 9 gadiem, 2011.12.25 20:18

Latvijas ziņas