Svētdienas rītā Vidzemē un Kurzemē vietām apledojuši ceļi

Šorīt braukšanas apstākļi kopumā ir apmierinoši. Apledojums uz ceļiem konstatēts vietām Vidzemē un Kurzemē, informē VAS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).

Uz valsts galvenajiem autoceļiem apledojums šorīt apgrūtina braukšanu ceļa posmos no Anneniekiem līdz Skrundai un no Ludzas līdz Terehovai. Uz reģionālajiem autoceļiem apledojums konstatēts Ludzas, Tukuma, Gulbenes, Cēsu un Madonas apkaimēs.

Slidenajos ceļa posmos tiek veikti brauktuves kaisīšanas darbi apledojuma likvidēšanai. Sākot no plkst.3.15 rītā ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 48 VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" ziemas dienesta tehnikas vienības.

Saskaņā ar meteoroloģisko prognozi dienā vietām gaidāmi nokrišņi - galvenokārt lietus un slapjš sniegs, kas atsevišķos ceļa posmos veicinās apledojuma veidošanos.

Apledojums uz ceļiem īpaši var veidoties uz tiltiem un ceļu pārvadiem, kā arī netālu no jūras, ezera vai upes.

Drošas braukšanas pamatprincipu ievērošanai ir īpaša nozīme, uzsver LVC. Auto vadīšanai ir jābūt tādai, kas ļauj laicīgi saskatīt potenciāli bīstamu satiksmes situāciju, paredzēt tās attīstību un pieņemt pareizu lēmumu tās novēršanai. Jāizvairās no straujas manevrēšanas un jāizvēlas ceļa un laika apstākļiem atbilstošs braukšanas ātrums.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas