Svētdien pulksteņa rādītāji jāpagriež stundu atpakaļ

Naktī uz svētdienu, 27. oktobri, Latvijā un daudzviet citur pasaulē notiks pāreja no vasaras uz ziemas laiku – pulksteņa rādītāji būs pagriež par vienu stundu atpakaļ, informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

Šobrīd pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ Latvijā nosaka 2010. gada 26. oktobra Ministru kabineta noteikumi, kur minēts – Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiek šādā kārtībā: marta pēdējā svētdienā plkst.03.00 atbilstoši otrās joslas laikam pulksteņa rādītājus pagriež par vienu stundu uz priekšu un attiecīgi oktobra pēdējā svētdienā plkst.04.00 – vienu stundu atpakaļ. Eiropas Savienībā (ES) pāreju uz vasaras laiku nosaka 2001. gada 19. janvāra direktīva, kas nosaka vasaras laika sākumu un beigas vienoti visām ES dalībvalstīm, vēsta Latvijas Sabiedriskie mediji.

Eiropas Parlamenta (EP) šā gada marta beigās atbalstīja priekšlikumu 2021. gadā atteikties no ziemas un vasaras laika mijas. Tās ES valstis, kuras izlems palikt vasaras laikā, pulksteni pēdējo reizi grozītu 2021. gada marta pēdējā svētdienā, bet tās, kuras saglabātu ziemas laiku – 2021. gada oktobra pēdējā svētdienā. Apstiprinātais teksts ir EP nostāja sarunās ar ES dalībvalstu ministriem. Tajās jāpanāk vienošanās par noteikumu galīgo redakciju.

Latvija atbalsta atteikšanos no laika maiņas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas