Svētdien karstums pastiprināsies līdz +33 grādiem

Svētdien Latvijā gaisa temperatūra pakāpsies vēl par grādu augstāk - pēcpusdienā gaidāmi +30..+33 grādi, nedaudz zemāka temperatūra saglabāsies vietām piekrastē, prognozē sinoptiķi.

Līdz šim augstākā gaisa temperatūra, kas Latvijas teritorijā reģistrēta 20.jūnijā, ir +32,1 grāds pirms vairāk nekā simts gadiem - 1917.gadā Rīgā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati, vēsta LETA.

Tuvākajā diennaktī gaidāms neliels mākoņu daudzums, pēcpusdienā un vakarā vietām iespējams īslaicīgs lietus un pērkona negaiss ar brāzmainu vēju. Pārsvarā pūtīs lēns līdz mērens dienvidu vējš.

Minimālā gaisa temperatūra naktī uz svētdienu būs +13..+21 grāds.

Rīgā svētdien gaidāms sauss un saulains laiks, vējš lēni līdz mēreni pūtīs no dienvidiem. Nakts būs tropiski silta - termometra stabiņš noslīdēs līdz +21 grādam, bet piepilsētā gaiss atdzisīs līdz +17..+19 grādiem. Pēcpusdienā galvaspilsētā gaidāma svelme līdz +32 grādiem.

No svētdienas būs spēkā oranžā līmeņa brīdinājums par ļoti stipru karstumu. Sagaidāms, ka tas tiks aizstāts ar sarkano - visaugstākā līmeņa - brīdinājumu, jo nākamās nedēļas sākumā svelme ne tikai turpināsies, bet vēl pieņemsies spēkā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas