Sudraba: Lēmums celt elektrības tarifus – nepareizs

Lēmums celt elektrības tarifus bija absolūti nepareizs, trešdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Labrīt, Latvija!" sacīja valsts kontroliere Inguna Sudraba, uzsverot, ka šādu lēmumu nedrīkstēja pieņemt laikā, kad jāatbalsta ekonomiskā aktivitāte un iedzīvotāju iniciatīvas, atsaucoties uz LETA, raksta "Ir.lv".

"Tas ir ceļš uz nabadzību, nevis ceļš uz izaugsmi," Sudrabas pausto citē biznesa portāls Nozare.lv. Valsts kontroliere norāda, ka elektrības tarifu celšana vienam no pamatpakalpojumiem negatīvi ietekmēs tautsaimniecības attīstību kopumā un atsevišķu iedzīvotāju iniciatīvas.

Savukārt Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Klāvs Olšteins (''Vienotība'', JL)  intervijā "Labrīt, Latvija!" skaidroja, ka elektrības tarifi jāceļ, jo "Latvenergo" nepieciešamas būtiskas investīcijas. Turklāt arī pēc palielināšanas tie iedzīvotājiem būšot ceturtie vai piektie zemākie Eiropas Savienībā.

Olšteins brīdināja, ka gadījumā, ja netiks veikti pienācīgi ieguldījumi kabeļos, vados un citā infrastruktūrā, var atkārtoties šoziem pieredzētie ilgstošie elektrības traucējumi Latgalē, tikai šoreiz jau visas valsts mērogā.

Lūgts komentēt aģentūras "Repute", kuras līdzīpašnieks ir ekonomikas ministra Arta Kampara (''Vienotība'', JL) pārstāvētās politiskās apvienības "Vienotība" priekšvēlēšanu kampaņas veidotājs Ainārs Ščipčinskis, piesaisti "Latvenergo" tarifu reklāmas kampaņai, Olšteins sacīja, ka kopumā šī ideja jāvērtē pozitīvi, jo daudzi cilvēki – daudzbērnu ģimenes un trūcīgie – uzzināja par iespēju saņemt atbalstu elektroenerģijas pirkšanai.

Savukārt "Repute" saistību ar "Vienotību" Olšteins komentēja atturīgi, uzsverot, ka "Vienotība" uzvarēja Saeimas vēlēšanās, kas apliecina reklāmas kampaņas īstenotāju profesionalitāti. Acīmredzot, šie cilvēki ir pietiekami kompetenti, lai uzvarētu arī "Latvenergo" iepirkumā par reklāmas pakalpojumiem, secināja amatpersona.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas