Strīķe: uzsāktā lieta neizgāzīsies

Tā dēvētā oligarhu lieta, kuras izmeklēšanu sācis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB), neizgāzīsies, pārliecināta biroja priekšnieka vietniece Juta Strīķe.

Viņa uzsvēra, ka plānotās izmeklēšanas darbības nekādā mērā neesot saistītas ar gaidāmajām prezidenta vēlēšanām, jo KNAB neveic politiskas darbības un turas pie sava viedokļa. J.Strīķe arī uzsvēra, ka šogad gaidāmas daudzas politiskas darbības, bet tas nenozīmējot, ka KNAB jāaptur sava darbība.

Preses konferencē tika arī norādīts, ka kratīšanām bija izveidots saraksts ar konkrētiem priekšmetiem un dokumentiem, kas tiek meklēti. Birojs nevarot meklēt tāpēc vien, ka kaut ko vajag meklēt.

Savukārt biroja priekšnieks Normuns Vilnītis atzīmēja, ka par kratīšanām uzzinājis no preses, jo atvaļinājuma laikā atradies ārzemēs. Viņš piebilda, ka viņam neviens neesot zvanījis un prasījis paskaidrojumus par notikušo.

Jāatgādina, ka kriminālprocesā, kura ietvaros KNAB veica vērienīgas kratīšanas sabiedrībā pazīstamu personu īpašumos, ir kopumā iesaistītas 11 personas, no kurām sešas ir amatpersonas.

Viņa atzīmēja, ka kopumā šajā lietā iesaistītas 26 komercsabiedrības. KNAB lūgs tiesisko palīdzību piecām ārvalstīm, taču kurām, pagaidām netiek atklāts. J.Strīķe arī uzsvēra, ka veikto 42 kratīšanu laikā izņemti daudzi priekšmeti un dokumenti, kam ir pierādījumu nozīme. Kā arī viņa piebilda, ka izvēlētā biroja stratēģija bijusi pareiza, jo iegūti gan pierādījumi, gan dokumenti.
Jau ziņots, ka KNAB trešdien un ceturtdien veica kratīšanu vairākos uzņēmumos un valsts iestādēs. Kratīšana veikta Ventspils un Rīgas domēs, brīvostas pārvaldē, Ventspils mēra Aivara Lemberga ģimenei piederošajā īpašumā Puzē, Mediju namā un citviet.

Jāpiebilst arī, ka Saeima nedeva piekrišanu kratīšanas veikšanai deputāta Aināra Šlesera dzīvesvietās. «Par» nobalsoja 35 deputāti, pret – 7, bet 37 deputāti atturējās. Kratīšanu KNAB vēlējās veikt, izmeklējot kriminālprocesu, kas ierosināts pēc Krimināllikuma pantiem par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, izvairīšanos no deklarācijas iesniegšanas un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu pazīmes.

Kriminālprocess ierosināts arī aizdomās par kukuļņemšanu, kukuļdošanu, neatļautu iesaistīšanos mantiskos darījumos un valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu pārkāpšanu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas