Straujuma: Maksājumi bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai bijuši neefektīvi

Pētījums par apdraudēto dzīvotņu un sugu stāvokli valstī liecina, ka, acīmredzot, platības maksājumi par bioloģiski augstvērtīgām pļavām un ganībām bijuši neefektīvi. Tā otrdienas rītā intervijā Latvijas Radio norādīja Zemkopības ministre Laimdota Straujuma.

„Esam maksājuši platības maksājumu par zemes un ganību pļavu uzturēšanu labā vides stāvoklī, un bijuši maksājumi arī par bioloģiski augstvērtīgām pļavām un ganībām. Acīmredzot, šie maksājumi bijuši neefektīvi," sacīja ministre.

Tiek plānots arī nākamajā periodā sniegt atbalstu bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai, un visticamāk būs jāuzliek daudz stingrāki kritēriji šiem maksājumiem, norādīja Straujuma.

„Mums bija pirms dažiem mēnešiem ļoti asa diskusija par pļavām un ganībām. Mums ir daudz stingrāk jāskatās, par ko mēs šo naudu maksājam. Vienkārša vienreizēja appļaušana, šī nauda netiks maksāta. Ja jau mums pasliktinās šis stāvoklis, tad acīmredzot nepieciešami daudz stingrāki kritēriji," uzsvēra ministre.

Kā ziņots, Latvijas Dabas fonda pētījumā par apdraudēto dzīvotņu un sugu stāvokli valstī secināts, ka gandrīz visas dabiskās dzīvotnes Latvijā ir ļoti sliktā stāvoklī un tas vēl pasliktinās.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas