Starptautiskā lidosta "Rīga" izlīgst ar "airBaltic"; "airBaltic" samaksās parādu septiņu miljonu latu apmērā

Panākts izlīgums starp starptautisko lidostu "Rīga" un Latvijas aviokompāniju  "airBaltic", aģentūru BNS informēja lidostas preses sekretāre Sarmīte Bunka-Brilijonka.

Izlīguma rezultātā abas puses panāca pieņemamu risinājumu un izlīgums paredz, ka "airBaltic" samaksā parādu un līgumsodu – kopā 7 152 755 latu apmērā – saskaņā ar abu pušu apstiprinātu grafiku.

Ar šo izlīgumu ir atrisināts jau vairāk nekā gadu ilgušais strīds lidostas prasības lietā pret "airBaltic".

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka " airBaltic" un lidosta "Rīga" pagājušā gada augusta vidū parakstīja saprašanās memorandu par tiesvedības izbeigšanu un tālāko sadarbību, panākot mierizlīgumu ieilgušajā abu uzņēmumu strīdā. Memorands paredzēja, ka abu uzņēmumu strīdi  ir jāatrisina ārpus tiesas - lai lidostai "Rīga" nebūtu pamata tiesāties par parāda piedziņu no aviokompānijas, savukārt " airBaltic" atsauktu prasības saistībā ar lidostas "Rīga" tarifu politiku. Kompānijas līdz šim nespēja vienoties.

Rīgas apgabaltiesa šogad 31. janvārī iespējama izlīguma dēļ līdz šā gada 19. jūlijam atlika " airBaltic" prasības izskatīšanu par gandrīz sešu miljonu latu piedziņu no starptautiskās lidostas "Rīga".

Kompānija "airBaltic" veic tiešos lidojumus no trim Baltijas valstu galvaspilsētām - Rīgas, Viļņas un Tallinas, kā arī nodrošina aviosatiksmi vairākos iekšzemes maršrutos Somijā.

"airBaltic" dibināta 1995. gadā, tās lielākie akcionāri ir Latvijas valsts ar 52,6% akciju un "Baltijas aviācijas sistēmas" ar 47,2% akciju, kas tās 2009. gada sākumā iegādājās no SAS.

Starptautiskā lidosta "Rīga" ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs. Lidostas vienīgais īpašnieks ir valsts.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas