Starp lasītākajām grāmatām lauku bibliotēkās – Andra Grūtupa un Sūzenas Kolinsas darbi

Starp lasītākajām grāmatām lauku bibliotēkās arī šogad ir advokāta Andra Grūtupa un amerikāņu rakstnieces Sūzanas Kolinsas darbi, liecina Lauku bibliotēku atbalsta biedrības (LBAB) apkopotie dati.

LBAB konkursā par vislasītākajām grāmatām piedalās tikai tie darbi, kas iznākuši iepriekšējā gadā.

Lasītāju viedoklis apkopots kopumā par 548 pilsētu un pagastu bibliotēkām.

No oriģinālprozas darbiem vislasītākais Latvijas bibliotēkās izrādījies Annas Skaidrītes Gailītes romāns "Alīna: likteņa celtā un likteņa gremdētā", bet oriģināldzejā vislielāko lasītāju uzmanību jau otro gadu pēc kārtas izpelnījies Maijas Laukmanes dzejas krājums "Lapsenes mani nedzeļ".

Rakstnieces Sūzenas Kolinsas darbi jau otro gadu pēc kārtas uzvarējuši tulkotās daiļliteratūras kategorijā, šogad vislasītākais ir romāns "Spēle ar uguni".

Savukārt dokumentālās oriģinālliteratūras vidū jau vairākus gadus lasītāju uzmanības centrā ir advokāta un rakstnieka Andra Grūtupa darbi. Tie aizvien ir starp lasītākajiem, bet šogad autora grāmata "Maniaks" nešaubīgi ieguvusi pirmo vietu, norāda LBAB.

Tulkotās dokumentālās literatūras nominācijā pats pieprasītākais izrādījies Viktora Suvorova publicistiskais darbs "Uzvaras ēna:1.grāmata".

Bērnu oriģinālliteratūras grāmatu vidū šogad vislasītākais bija Lindas Dreimanes "Vilcenes stāsts", savukārt tulkotās bērnu literatūras jomā pārliecinošu mazo lasītāju piekrišanu ieguvusi Jujas un Tūmasa Vīslanderu asprātīgā, krāsainā pasaka "Mūmammas pavasara tīrīšana".

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas