Staltbriežu medību termiņš pagarināts līdz 14. februārim

Staltbriežu medību termiņš pagarināts līdz 14. februārim, liecina Valsts meža dienesta (VMD) publiskotā informācija.

Saistībā ar Covid-19 ierobežošanas dēļ noteikto dzinējmedību aizliegumu VMD 2020./2021.gada medību sezonā pagarinājis staltbriežu medību termiņu līdz 2021.gada 14.februārim, skaidrots VMD oficiālajā tīmekļvietnē, vēsta LETA.

Medību termiņš pagarināts, lai sekmētu staltbriežu nomedīšanas limita izpildi un ierobežotu šo dzīvnieku nodarītos postījumus.

Tāpat VMD informē, ka no šā gada 1.februāra līdz 14.februārim staltbriežus drīkst medīt tikai individuālajās medībās, bet suņus atļauts izmantot tikai ievainota dzīvnieka atrašanai.

VMD atgādina, ka joprojām ir spēkā 2020.gada augustā noteiktais staltbriežu medību atvieglojums, kas iecirkņos, kuros atļautas buļļu medības, atļauj nomedīt līdz divus gadus vecu bulli arī ar govs medību atļauju.

Savukārt pērnā gada novembra atvieglojums, kas ļāva ar staltbriežu teļu medību atļaujām medīt govis, vairs nedarbojas, jo šis atvieglojums attiecās tikai uz dzinējmedībām.

VMD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas atbild par meža politikas realizāciju visā Latvijas teritorijā, uzrauga normatīvo aktu ievērošanu un realizē atbalsta programmas ilgtspējīgas mežsaimniecības nodrošināšanai.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas