Stājas spēkā noteikumi par transportlīdzekļa vadītāja tiesību atņemšanas atzīšanu starp Eiropas valstīm

Šobrīd spēkā stājusies Eiropas Savienības (ES) direktīvas norma, kas paredz transportlīdzekļu vadītāju tiesību atņemšanas savstarpēju atzīšanu, informē Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Sabiedrisko attiecību daļa.

Turpmāk Eiropas valstis apmainīsies ar informāciju par satiksmes noteikumu pārkāpējiem, kas nozīmē, piemēram, to, ka, ja personai vienā valstī ir atņemtas vadīšanas tiesības, tā nevarēs turpināt vadīt transportlīdzekli citā valstī. Līdz šim šādi gadījumi bija iespējami, jo nebija vienotas sistēmas pārkāpēju uzskaitei.

Noteikumi par informācijas reģistrēšanu par personai piemērotu transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšanu ir noteikti Ceļu satiksmes likuma 30. panta 2. daļas 8. punktā.

Kā konkrētu piemēru varētu minēt gadījumu, kad Latvijas pilsonis citā Eiropas valstī ir izdarījis pārkāpumu, par ko tiek piemērota vadīšanas tiesību atņemšana, bet atgriežoties Latvijā turpina piedalīties ceļu satiksmē. Turpmāk visā Eiropā institūcijas, kas atbild par autovadītāju kontroli reģistrēs datus par pārkāpumiem, līdz ar to Latvijā tiks saņemta informācija par konkrēto pārkāpēju. Šādā gadījumā uz personas deklarēto dzīves vietu tiks nosūtīts arī paziņojums par tiesību atņemšanu un pienākumu nodot nederīgo apliecību (ja tā atrodas pie transportlīdzekļa vadītāja).

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas