Sprūdžs: Tas ir labs signāls 2

Likuma grozījumu gatavošana par noziegumos apsūdzēto pašvaldību deputātu pilnvaru ierobežošanu ir labs signāls jaunajiem pašvaldību deputātiem būt godīgiem, intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja vides un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP).

"Domāju, ka tas ir labs signāls, lai potenciālie deputāti aizdomātos būt godīgiem un atteikties no deputāta mandāta, ja uz viņiem krīt aizdomu ēna," sacīja Sprūdžs.

Uz jautājumu, vai ministrs šādi neietekmē politiskos spēkus pirmsvēlēšanu laikā, Sprūdž atbildēja, ka tā neesot, jo vēloties ietekmēt tikai krimināli vajātus deputātus, kas kavē normālu domes darbu.

Jau ziņots, ka koalīcijas pārstāvji sola rast risinājumu regulējumam par noziegumos apsūdzēto pašvaldību deputātu pilnvaru ierobežošanu.

Vakar pēc koalīcijas padomes sēdes Saeimas priekšsēdētāja un "Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa žurnālistiem uzsvēra: ir panākta vienošanās, ka likumprojekts tiks virzīts tālākai izskatīšanai, meklējot priekšlikuma redakciju, kas apmierinātu visus koalīcijas partnerus. Saeimas noraidītais priekšlikums esot bijis apstrīdams no juridiskā viedokļa, bet, pieņemot likumu, jābūt pārliecinātiem, ka tas nenonāks Satversmes tiesā, uzsvēra Āboltiņa.

Viņa arī piebilda, ka likuma izmaiņas nevar radīt kādas vienas situācijas risināšanai, tām jābūt universālam, kas atbilstu jebkurai politiskai situācijai.

Koalīcijas partneri iesniegs priekšlikumus uz trešo lasījumu grozījumiem Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likumā, un tiks rasts risinājums, kas apmierinās visu koalīciju, klāstīja politiķe.

Arī Sprūdžs norādīja, ka notikusi konstruktīva saruna par šo jautājumu un tika piedāvāti risinājumu varianti. Viņš arī sacīja, ka visi koalīcijas partneri apliecināja, ka likuma grozījumi ir nepieciešami.

Taujāts, vai viņš varētu demisionēt, ja Saeima neradīs risinājumu šim jautājumam, Sprūdžs atbildēja, ka par to vēl ir pāragri runāt, tomēr šis viņam esot ļoti svarīgs likumprojekts.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

sponger

Jebkurš, arī deputāts var nonākt situācijā, kad izvairotiesno viena ceļu satiksmes negadījuma, izraisa otru, kas var būt ar smagām sekām. Vai tad viņš pie brokastīm to ieplānoja un metodiski realizēja, nav tīšā nodoma. Un to, cik ātri cilvēku var nomelnot tak' visi zina, tikai kas notiek pēc tam? Neviens jau publiski nepaziņo, ka aizdomas neapstiprinājās, pierādījumu nav, un vispār mēs atvainojamies, ka maldinājām sabiedrību.Utopija, vai ne?

pirms 7 gadiem, 2013.05.14 14:39

Latvijas ziņas