Sprūdžs: Pašvaldības deputātu amatu savienošanas ierobežojumi ir būtiskāki par deputātu skaita samazināšanu 2

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP) pauž, ka viņa vadītās ministrijas iniciatīva par pašvaldību deputātu amatu savienošanas ierobežojumiem ir būtiskāka par vakar Saeimā noraidīto iniciatīvu par deputātu skaita mazināšanu.

"Ministrijas iniciatīva par pašvaldības deputātu amatu savienošanas ierobežojumiem ir būtiskāka pašvaldību reformas sastāvdaļa par vakar noraidīto, un tā sekmīgi virzās uz priekšu," pauž ministrs.

Kā aģentūru LETA informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāve Linda Tilta, ministrija, neskatoties uz vakardienas neveiksmi Saeimas balsojumā, ir sagatavojusi vairākas iniciatīvas un turpina darbu pie to tālākas virzības.

Ministrijas valsts sekretāra vietniece Ilona Raugze informē, ka jau nākamnedēļ, 31.janvārī, plānots Saeimas balsojums likumprojektam "Par pašvaldībām", kas paredz lēmējvaras nodalīšanu no izpildvaras. Šo likumprojektu šonedēļ izskatīja un atbalstīja Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldību komisijā pirms trešā, galīgā lasījuma.

Saeimas komisijā atbalstītā likumprojekta redakcija paredz, ka domes deputāts papildus jau noteiktajiem ierobežojumiem nedrīkstēs ieņemt izpilddirektora vai vietnieka amatu un pagasta vai pilsētas pārvaldnieka vadītāja vai viņa vietnieka amatu. Tāpat deputāts nevarēs būt kādā no attiecīgās administrācijas amatiem, kura pienākumos ir domes lēmumu projektu sagatavošana, domes lēmumu tiesiskuma un lietderības pārbaude, kontrole un uzraudzība, lai nodrošinātu domes pieņemto lēmumu izpildi, kā arī nevarēs ieņemt amatu, kura pienākumos ietilpst padomu un konsultāciju sniegšana pašvaldību amatpersonām.

Likumprojekts arī paredz, ka komitejas priekšsēdētājs un viņa vietnieks nedrīkst būt tās pašvaldības iestādes, pašvaldības kapitālsabiedrības vai to struktūrvienības vadītājs, kuras darbu saskaņā ar pašvaldības nolikumu kontrolē attiecīgā komisija.

Savukārt no likumprojekta ir izslēgtas normas, kas noteica, ka pašvaldībās, kurās iedzīvotāju skaits ir mazāks par 5000, domes priekšsēdētājs var veikt arī izpilddirektora pienākumus.

Likums stāsies spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas, savukārt pārejas noteikumos tiek paredzēts, ka amatu savienošanas ierobežojumi stāsies spēkā ar šā gada 1.jūliju.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Latvijas ziņas