Sprūdžam noformē administratīvā pārkāpuma protokolu par Lemberga personas koda publiskošanu

Datu valsts inspekcija (DVI) nolēmusi vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Edmundam Sprūdžam (RP) noformēt administratīvā pārkāpuma protokolu par Ventspils domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga ("Latvijai un Ventspilij") personas koda publiskošanu ministra rīkojumā par atstādināšanu no amata.

Kā aģentūru LETA informēja Lembergs, pārbaudes gaitā DVI rīcībā esošā informācija liecina, ka tieši Sprūdžs ir rīkojuma autors un kā amatpersona ir atbildīgs par Fizisko personu datu aizsardzības likuma pārkāpumu, kas tika veikts, nododot publicēšanai rīkojumu, kurā bija norādīts Lemberga personas kods.

Līdz ar to, pamatojoties uz Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 236.10, 246 un 247.pantu, DVI pieņēmusi lēmumu ministram Sprūdžam noformēt administratīvo protokolu par minēto pārkāpumu.

"Ministrs Sprūdžs ar visiem līdzekļiem un paņēmieniem prettiesiski pretdarbojās DVI likumīgajiem centieniem noskaidrot šā administratīvā pārkāpuma izdarīšanā vainīgās amatpersonas, tādējādi cenšoties novilcināt administratīvā pārkāpuma lietas izskatīšanu un objektīvās patiesības noskaidrošanu. Vairākus mēnešus ilgušā sarakstē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir informējusi DVI, ka vainīgā amatpersona ir meklējama ministra Sprūdža birojā, kurā kopā ar ministru ir septiņi strādājošie, bet atklāt šīs amatpersonas vārdu atteicās," izteicās Lembergs.

Kā ziņots, Lembergs iepriekš bija lūdzis DVI ierosināt administratīvā pārkāpuma lietu par informācijas nesniegšanas inspekcijai faktu, pamatojoties uz Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 204.10 pantu.

"24.maijā DVI tika pieņemts lēmums atzīt mani par cietušo Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 261.panta pirmās daļas izpratnē administratīvo pārkāpumu lietvedībā, kas sākta par iespējamu administratīvo pārkāpumu, oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" 2012.gada 23.oktobrī publicējot vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža (RP) rīkojumu Nr.343 "Par Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga atstādināšanu no amata", kurā norādīts mans personas kods," skaidroja Lembergs.

Viņaprāt, ministrs Sprūdžs ar visiem līdzekļiem un paņēmieniem prettiesiski pretdarbojas inspekcijas likumīgajiem centieniem noskaidrot šā administratīvā pārkāpuma izdarīšanā vainīgās amatpersonas, tādējādi cenšoties novilcināt administratīvā pārkāpuma lietas izskatīšanu un objektīvās patiesības noskaidrošanu. Vairākus mēnešus ilgušā sarakstē ministrija ir informējusi DVI, ka vainīgā amatpersona ir meklējama Sprūdža birojā, kurā kopā ar ministru ir septiņi strādājošie, bet atklāt šīs amatpersonas vārdu atsakās, pauda Ventspils mērs.

"Interesanti, ka no ministra sarakstes ar izdevumu "Latvijas Vēstnesis" izriet iespējamība, ka vainīgā amatpersona šāda pārkāpuma izdarīšanā ir pats ministrs, jo gan sarakstē ar "Latvijas Vēstnesi", gan rīkojumā Nr.343 nav norādītas citas ministrijas amatpersonas, kas nav ministrs, kuras ir sagatavojušas minētos dokumentus, kas ir papildu motivācija slēpt informāciju," uzskata Lembergs.

"Atgādinu, ka Administratīvās rajona tiesas Liepājas tiesu nams šā gada 29.maijā pasludināja spriedumu, ar kuru nolemts "atcelt vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra E.Sprūdža rīkojumu Nr.343 "Par Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga atstādināšanu no amata" no tā izdošanas brīža", tātad atzīstot to par prettiesisku," pauda Lembergs.

Viņš skaidroja, ka administratīvā rajona tiesa savā spriedumā konstatēja kopumā 16 tiesību normu pārkāpumus Sprūdža darbībā, no kuriem pieci bija ļoti būtiski - tādi, ka katrs no tiem pats par sevi ir jau pietiekams pamats rīkojuma atcelšanai, un trīs cilvēktiesību un pamattiesību aizskārumus - nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu, liegtas tiesības tikt uzklausītam, kā arī piedalīties pašvaldības darbā.

Ne Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, ne arī pats ministrs nav saņēmis uzaicinājumu ierasties DVI, tāpēc Sprūdžam nav zināms viņam piespriestais sods, aģentūrai LETA sacīja ministra preses sekretāre Maija Pētermane. Līdz ar to ministrs pagaidām atturas no jebkādiem komentāriem.

"Šīs aktivitātes ir vien Lemberga kārtējais mēģinājums novērst uzmanību no negatīvās publicitātes apkaunojošajā kriminālprocesā," piebilda ministrs. Sprūdžs ir neizpratnē par DVI aktivitātēm un Lemberga uztraukumu par sava personas koda publiskošanu.

Ministrs norāda, ka Lembergs pats pastāvīgi ir publicējis vai nav iebildis pret savu personas datu publiskošanu plašākai sabiedrībai, piemēram, publikācijā "Latvijas Vēstnesī" "http://www.lvportals.lv/print.php?id=106979?", kā arī Lemberga personas kods ir attēlots uz grāmata vāka "Ar mani, par mani, pret mani. Aivars Lembergs. Intervijas, anekdotes, dzejoļi, pastāsti, zīmējumi, karikatūras".

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas