Speciālo izglītības iestāžu nosaukumus Liepājā mainīs, kad saņems IZM apstiprinājumu, ka nemainīsies to finansēšanas kārtība

Lēmumu par izglītības iestāžu nosaukuma maiņu, kuru nosaukumos ietverts vārds "speciālā", Liepājas pašvaldība pieņems pēc tam, kad no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) būs saņēmusi apstiprinājumu, ka pēc nosaukuma maiņas nemainīsies šo izglītības iestāžu finansēšanas kārtība, "Rietumu Radio" sacīja Liepājas domes priekšsēdētāja vietniece Silva Golde (Liepājas partija).

Ceturtdien, 7.martā, Golde plānojusi tikties ar Izglītības kvalitātes valsts dienesta vadītāju Initu Juhņēviču, lai "gūtu apstiprinājumu, ka, mainot nosaukumu, mēs neriskējam ar valsts finansējumu zaudējumu", jo izglītības iestādes, kurās ietverts nosaukums "speciālā", pilnībā tiekot finansētas no valsts budžeta.

Kā norādīja Golde, tieši Liepājas pašvaldība pirms pieciem gadiem rosinājusi IZM izņemt vārdu "speciālā" no izglītības iestāžu nosaukumiem. "Būtiski ir tas, kādu izglītības programmu skolēns ir apguvis, nevis kāda nosaukuma skolu viņš ir beidzis. Tas ir diskriminējoši, ka bērnam visu mūžu jānēsā kabatā diploms ar izglītības iestādes nosaukumu, kurā ietverts vārds "speciālā"," sacīja Golde. Viņa atzina, ka ir bijuši gadījumi, ka nosaukuma dēļ vecāki nesūta savus bērnus šajās izglītības iestādēs, "lai viņam nebūtu zīmogs, ka viņš mācījies speciālajā skolā, lai gan šīs iestādes varētu sniegt reālu palīdzību bērna attīstībā".

Liepājā ir viena - Liepājas speciālā internātskola -, kā arī trīs speciālās pirmskolas izglītības iestādes.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas