Šonedēļ naktī uz svētdienu pulksteņa rādītāji būs jāpagriež stundu atpakaļ 3

Vasaras laiks Latvijā beigsies šā gada 31.oktobrī plkst.4 jeb naktī no sestdienas uz svētdienu, kad pulksteņa rādītāji jāpagriež vienu stundu atpakaļ, aģentūrai LETA pavēstīja Ekonomikas ministrijā (EM).

Tā kā Eiropas Savienības (ES) līmenī vienots redzējums par jauniem nosacījumiem attiecībā uz laika maiņu divas reizes gadā vēl nav panākts, pašlaik joprojām ir spēkā iepriekš apstiprinātā kārtība - vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai. Pāreja uz vasaras laiku atkal notiks 2022.gada 27.martā, vēsta LETA.

Vasaras laiks Latvijā pirmo reizi tika ieviests 1981.gadā. Sākot no 1997.gada, vasaras laiks ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai.

EM atzīmēja, ka 2018.gadā Eiropā aktualizējās jautājums par nepieciešamību pārskatīt pašreizējo pulksteņa pārregulēšanas kārtību. Tāpēc Eiropas Komisija (EK) veica ES dalībvalstu iedzīvotāju aptauju, kurā lielākā daļa iedzīvotāju pauda viedokli, ka pastāvošā kārtība būtu atceļama.

EK iepazīstināja ES dalībvalstis ar jaunas direktīvas projektu, rosinot pārtraukt sezonālo laika maiņu visā ES teritorijā. Tomēr, tā kā dalībvalstīm bija nepieciešams papildu laiks nacionālajām konsultācijām un savu iedzīvotāju vēlmju apzināšanai, ES līmenī vienots redzējums par jauniem nosacījumiem attiecībā uz laika maiņu divas reizes gadā nav vēl panākts.

Latvijas valdība lēmusi, ka Latvija kopumā atbalsta atteikšanos no sezonālās laika maiņas.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Lorensa

Ek parak daudz jau komande un nosaka.visas jomas.tada sajuta ka latvija ka neatkariga valsts sen vairs nepastav..bet laiks skrien..pukstenis iet...lauj lai pulkstenis iet..neturi vinu ciet..ka tev patik ja tev nelauj iet...

pirms mēneša, 2021.10.26 07:14

Lorensa

Pulksteni var pagriezt atpakal radot iluzijas par laiku..bet vai laiku var pagriezt atpakal..nevar..ja varetu es pulksteni pagrieztu atpakal varbut par pusgadsimtu..kad cilveki jutaas daudz laimigaki bez digitalajam tehnologijam.bez zinatnes izaugsmem ..kuras tagad paversusas stobru pret pasiem izgudrotajiem un to sanemejiem...sis laiks ir milzigas pateresanas kulta sekluma .morala pagrimums un degradacijas laiks..kad ieejam jaunaa dehumanizacijas eeraa..sis laiks ir satanisma laiks par kuru rakstits bibelee.un virzas uz civiluzacijas iznicinasanu robotizaciju kam nav neka kopiga ar dieva pasaules radisanas un cilveces pastavesanas pamatiem..un cilveka sutibu uz sis planetas ka dievisku butni..ar dveseli..cilvecibu darbu un vienkarsibu..ak pulksteni..kas tevi izdomajis..lai skaititu minutes stundas menesus gadus.lai raditu kaut kadu iluziju un orientaciju laika telpa..patiesiba laika nemaz nav..mums cilvekuem gribas laiku gribas pagatni sodienu un nakotni..un varbut ne sadu kads tas ir paslaik..es veletos atpakal to laiku kad cilveki dzivoja bez datoriem telefoniem.rakstiha vestules ar roku.zimeja apsveikuma kartinas.prata svinet svetkus kopa sanakot . tikaas dzivaja saskarsmee.izjutot tas visas emocijas.ko ir atnemusi mums digitala pasaule..

pirms mēneša, 2021.10.26 07:37

ss

Viss normali.
Čīkstētāji vienmēr atradīs iemaslu pačīkstēt.
Kad jabrauz uz UK zemenes lasīt tad laiku grozīt pat par 2h turp atpakaļ nav problemas vairākas reizes gadā.

pirms mēneša, 2021.10.26 15:11

Latvijas ziņas