Šonakt uz Latvijas ceļiem varētu veidoties "melnais ledus"

Pazeminoties gaisa temperatūrai, šonakt uz Latvijas ceļiem varētu veidoties neliels plāns apledojums jeb tā dēvētais melnais ledus, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Atbilstoši jaunākajām prognozēm naktī ievērojami nokrišņi nav gaidāmi, tomēr zemes virsmas tuvumā esošais kondensāts varētu pārvērsties par plānu "melno ledu" un uz rīta pusi slidenāki ceļi iespējami lielākajā valsts daļā.

Latvijas austrumos gaisa temperatūra naktī varētu sasniegt mīnus sešus grādus, taču arī Kurzemes vidienē temperatūra var noslīdēt līdz pat mīnus pieciem vai sešiem grādiem, norādīja dienestā.

Jau ziņots, ka rīt, 22.novembrī, dienas laikā gaidāms neliels sals.

Nokrišņi dienas laikā iespējami tikai nelieli un lokāli. Diena lielākoties būs mākoņaina, vietām mākoņu sega kļūs plānāka, tomēr skaidras debesis tikpat kā nebūs redzamas. Diena būs diezgan dzestra - maksimālā temperatūra būs ap plus 5, plus 6 grādiem, taču arī tas būs vien jūras piekrastē, citur temperatūra būs par pāris grādiem zemāka.

Arī nākamajā nedēļā maksimālā gaisa temperatūra dienā tikai nedaudz pārsnieg 0 grādu atzīmi, savukārt vakaros jau atkal būs sals un naktī gaiss atdzisīs līdz mīnus 5, mīnus 6 grādiem. Meteorologi prognozē arī nelielas sniega kārtiņas izveidošanos, taču tā neturēsies ilgi, jo reģionā atkal ieplūdīs siltākas gaisa masas, nesot atkušņus.


Pievieno komentāru

Latvijas ziņas