Šogad ziema Latvijā neatnāks

Arī 2013.gada pēdējā nedēļā Latvijā saglabāsies rudenīgi laika apstākļi - joprojām pieturēsies silts, mitrs un vējains laiks, līdz ar to balti nebūs nedz Ziemassvētki, nedz, visticamāk, arī gadu mija.

Kā informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā, jau aizvadītajā darba nedēļā Latvijā valdīja vairāk rudenim atbilstoši laika apstākļi - bija silts, bieži debesis bija nomākušās, lija un tikai nedaudz uzsniga, bet piekrastē pūta brāzmaini rietumu puses vēji. Arī nākamā nedēļa būtiskas izmaiņas nesola - joprojām pieturēsies ziemai neraksturīgs silts, mitrs un vējains laiks.

Visvairāk nokrišņu, galvenokārt lietus un slapjš sniegs, ir gaidāmi šajā nedēļas nogalē un pirmdien, savukārt Ziemassvētkos nokrišņu varbūtība būšot ievērojami mazāka.

Pirms svētkiem Latviju sagaida arī stiprāki rietumu vēji, kas jau šajā nedēļas nogalē sasniegs piekrastes rajonus, bet pirmdien un naktī uz otrdienu jau teritorijas lielākajā daļā gaidāmas vēja brāzmas ar ātrumu 15-18 metri sekundē (m/s), jūras piekrastē - pat 20 m/s. Svētku laikā vējš iegriezīsies no dienvidiem, dienvidaustrumiem un pakāpeniski pierims. Līdz ar šiem vējiem Latvijā ieplūdīs nedaudz vēsāks gaiss, tādēļ nakts stundās Latgalē un Vidzemē gaisa temperatūra pazemināsies nedaudz zem nulles.

Prognozes līdz pat decembra izskaņai neliecina, ka Latvijā varētu iestāties ziema ar tai raksturīgiem laika apstākļiem - aktīva ciklonu darbība Eiropas rietumos mūsu reģionam nesīs silto un mitro Atlantijas okeāna gaisu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas