Šogad strauji pieaudzis protokolu skaits par ātruma pārkāpumiem

Šogad piecos mēnešos policija ātruma pārkāpējiem noformējusi par 13 499 protokoliem vairāk nekā līdzīgā laika posmā pagājušā gadā.

Valsts policijas preses pārstāve Lita Juberte aģentūrai LETA pastāstīja, ka pērn pirmajos piecos mēnešos par ātruma pārsniegšanu ceļu policijas inspektori noformējuši 23 184 protokolus, savukārt šogad tādā pašā laika posmā noformēti 36 683 protokoli. Šī statistika gan attiecas tikai uz ceļu policijas inspektoru noformētajiem protokoliem, nevis fotoradaru fiksētajiem pārkāpumiem.

2011.gada pirmajos piecos mēnešos inspektori par ātruma pārsniegšanu noformēja 33 582 protokolus. Policija gan atgādina, ka privātā komersanta fotoradari sāka darboties tikai 2011.gada nogalē.

Juberte paskaidroja, ka pērn piecos mēnešos, kad darbojās privātā komersanta fotoradari, daļa policijas resursu tika novirzīti citu pienākumu veikšanai. Savukārt šogad privātā partnera fotoradaru uz ceļiem nav un policisti kopš to darbības beigām, strādājot pastiprinātā režīmā, uzrauga ātruma ievērošanu. "Tāpēc šogad arī sastādīto protokolu ir vairāk nekā 2012. gadā, kad lielu daļu policijas inspektoru darbu ātruma uzraudzības jomā paveica radari," uzsvēra Juberte.

Šobrīd ātruma pārkāpēji tiek ķerti ar rokas radariem un automašīnās iebūvētajām mērierīcēm. Joprojām tiek izmantoti arī 2008.gadā iegādātie četri Valsts policijas fotoradari. Kamēr atbildīgās institūcijas vēl nodarbojas ar jaunā fotoradaru projekta saskaņošanu un ieviešanu, Valsts policija ātruma mērierīču arsenālu nākotnē papildinās ar automašīnās ierīkotajām mērierīcēm.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Nodrošinājuma valsts aģentūra šogad izsludināja iepirkuma konkursu par policijas transportlīdzekļu aprīkošanu ar foto un video ātruma mērierīcēm un Valsts policijas transportlīdzekļos uzstādītā speciālā aprīkojuma renovāciju. Konkursā uzvarēja AS "Inkomerc Holding" un kopējā līgumcena ir 428 458 lati.

Pērn valdība nolēma atbalstīt Iekšlietu ministrijas (IeM) sagatavoto priekšlikumu neatpirkt fotoradarus no Vācijas ražotāja "Vitronic GmbH". "V-Traffic" (iepriekš "Vitronic Baltica un partneri") fotoradari uz Latvijas ceļiem pārkāpumus nefiksē no pagājušā gada 16.decembra. Vienlaikus valdība atļāva IeM Nodrošinājuma valsts aģentūrai un VP veikt nepieciešamās iepirkuma procedūras, lai aprīkotu policijas transportlīdzekļus ar radariem un videoieraksta sistēmu.

Ministru kabinets pēc uzņēmuma "V-Traffic" (iepriekš "Vitronic Baltica un partneri") īstenotā fotoradaru projekta izgāšanās uzdeva Iekšlietu ministrijai kopīgi ar Satiksmes ministriju izvērtēt iespējamos stacionāro fotoradaru ieviešanas risinājumus. Lai arī detalizēts ziņojums par fotoradaru ieviešanu tika sagatavots, valdības komiteja vakar vienojās novirzīt ziņojumu pilnveidošanai.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas