Šogad pieķerts lielāks skaits lašu un taimiņu maluzvejnieku nekā pērn

Salīdzinot ar pērno gadu, šogad aktīvāk uzdarbojas maluzvejnieki, kuri tīko noķert lašus un taimiņus, pastāstīja Valsts vides dienesta (VVD) Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes direktora vietnieks Nikolajs Liskins.

Triju mēnešu laikā – septembrī, oktobrī un novembrī – notverti 24 maluzvejnieki, bet pērn šādā pašā laika periodā tika notverti 14 pārkāpēji.
Šogad atšķirībā no pērnā gada likumpārkāpēji biežāk ar nelikumīgo zveju nodarbojoties dienas laikā. Liskins atzina, ka tas saistāms ar to, ka VVD inspektori iepriekš biežāk reidos devās diennakts tumšajā laikā.

Lielākā daļa no pieķertajiem maluzvejniekiem esot recidīvisti un tiek pieķerti atkārtoti. "Oktobra beigās pie Raunas upes tika noķerts kāds elektrozvejnieks, kurš par šādu pārkāpumu bijis tiesāts jau trīs reizes un tikai augustā izlaists no cietuma," minēja Liskins.

Parasti maluzvejnieki, kuri tīko nelikumīgi iegūt lašus vai taimiņus, izmanto zivju tīklus, žebērkļus, bet retāk – elektrozvejas ierīces.

Laši nārsto rudenī – parasti no oktobra pēdējās dekādes. Intensīvs nārsts turpinās līdz novembra vidum. Lašu un taimiņu ķeršanas lieguma laikā par vienu noķertu zivi maluzvejnieku var sodīt ar 500 latiem, savukārt, ja lasis vai taimiņš noķerts ārpus lieguma laika, maluzvejniekam pieķeršanas gadījumā jāšķiras no 100 latiem par vienu noķerto zivi.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas