Šogad Līgo un Jāņi būs vieni no karstākajiem pēdējās desmitgadēs 2

Šogad laiks Jāņos būs karsts un gaisa temperatūra svētku laikā būs viena no augstākajām pēdējās desmitgadēs, daudz neatpaliekot no karstākajiem Jāņiem Latvijas vēsturē, liecina meteoroloģiskā informācija.

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra arhīva datiem, viskarstākie svētki bija 1964.gadā Daugavpilī, kur tika fiksēti +31,8 grādi, arī 2000.gada 23.jūnijā maksimālā gaisa temperatūra Daugavpilī pārsniedza +30 grādu atzīmi, bet 2006.gada Līgo dienā Latgalē gaisa temperatūra pirms lietus pakāpās līdz +28..+29 grādiem.

Prognozes liecina, ka šogad gan Līgo, gan Jāņu dienā gaisa temperatūra Latvijā paaugstināsies līdz +24..+29 grādiem, bet vietām var sasniegt +30..+31 grādu.

Pirmssvētku dienas - ceturtdiena un piektdiena būs ar sausu un karstu laiku, bet sestdien Latvijai no rietumiem pietuvosies negaisa mākoņi. Precīzi prognozēt, kuras vietas negaisi skars Līgo dienā un Jāņu naktī, nav iespējams, taču, visticamāk, negaisi vairāk plosīsies Kurzemē un Zemgalē. Lielāka iespēja, ka Jāņu nakts paies bez lietus, ir Vidzemē un Latgalē.

Tik karstā un sutīgā laikā, kāds gaidāms nedēļas nogalē, negaisi var būt spēcīgi, ar intensīvām lietusgāzēm, krusu un vētras stipruma vēju, tādēļ vietām šādi stihiski laikapstākļi var sabojāt svētku svinēšanu.

Tomēr vietās, ko negaiss neskars, laiks Līgo vakarā un Jāņu naktī būs piemērots svētku svinēšanai dabā. Būs silts - gaisa temperatūra nenoslīdēs zemāk par +12..+18 grādiem.

Jāatgādina, ka pērn Līgo vakars izcēlās ar spēcīgu vēju, īpaši Vidzemē, kur brāzmās sasniedza 11-16 metrus sekundē.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Pavilosta

Runaa ka Paavilostaa buus viskarstaak http://visisvekti.lv driz pievienos afišu, kur redzēs svētku programmu un visas parējās ekstras.

pirms 7 gadiem, 2013.06.18 11:25

jāā

Būtu labāk pastāvējuši klkusu, 90% gadījumu pēc šādiem paziņojumiem viss sagriežās pilnīgi šķērsām...

pirms 7 gadiem, 2013.06.18 09:05

Latvijas ziņas