Šogad Latvijā pirmajā pusgadā populārākais alus – "Apinītis stiprais"

Šogad pirmajā pusgadā populārākais alus Latvijā bija alus darītavas "Aldaris" ražotais "Apinītis stiprais", liecina Valsts ieņēmumu dienesta ( VID) Akcīzes preču pārvaldes apkopotā informācija.

Savukārt otrs populārākais alus Latvijā bija alus darītavas "Aldaris" ražotais "Apinītis", bet trešais – "Aldara" ražotais "Aldara Pilzenes".

Starp desmit populārākajiem aliem ir arī "Cēsu alus" ražotais alus "Garais garāks", "Aldara" ražotais "Aldara gaišais", kā arī "Cēsu alus" ražotie ali "Cēsu light", "Garais" un "Cēsu premium".

Devītais un desmitais populārākais alus attiecīgi ir "Līvu Pilzenes" un "Lāčplēsis Dzintara", kurus ražo "Cido grupa".

Trīs lielākās alus darītavas pēc realizētā alus apmēra pirmajos sešos mēnešos bija "Aldaris", "Cēsu alus" un "Cido Grupa". Tiem sekoja "Maxima Latvija" un "Agrofirma "Tērvete"". Pirmajā desmitniekā iekļuvuši arī "Piebalgas alus", "Bauskas alus", "Greis loģistika", "Zaksi" un "Ritaleks".

Šogad pirmajā pusgadā kopumā alus darītāji Latvijā saražoja 80,35 miljonus litru alus, kas bija par 6% vairāk nekā 2010.gada attiecīgajā laika periodā, bet kopumā realizācijai tirdzniecības vietās Latvijā tika nodoti 85,5 miljoni litru alus, kas ir pieaugums par 10,7%.

Par konkrētām produktu un alkoholisko dzērienu izplatītāju tirgus daļām VID neinformē.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas