Šoferiem nav pienākums pārbaudīt datus par medicīnisko izziņu valsts reģistrā

Tieslietu ministrija vērš uzmanību, ka ziņām par personas veikto medicīnisko pārbaudi jau jābūt valsts rīcībā, tādējādi šoferiem nav pienākums pārbaudīt datus par medicīnisko izziņu Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) reģistrā, informē iestādes sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Brice.

Līdz šī gada maijam bija spēkā konkrēti Ministru kabineta noteikumi, kas noteica - viens no dokumentiem iesniegšanai CSDD, lai saņemtu vadītāja apliecību, ir medicīniskā izziņa.

Tieslietu ministrija informē, ka pašlaik nav pamata apgrūtināt personu ar kārtējo administratīvo slogu, aicinot veikt darbības, kuru mērķis pēc būtības ir novērst iestādes pieļauto kļūdu, nereģistrējot iesniegtos datus Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā.

Iestādes tālākās darbības ar personas iesniegtajiem datiem, arī šo datu ierakstīšana reģistrā, nav atkarīgas no personas, tā ir valsts pārvaldes iekšējā lieta.

Tieslietu ministrija arī uzsver, ka personai nav pienākums aktualizēt datus par veikto medicīnisko pārbaudi arī gadījumā, ja tai izsniegtās medicīniskās izziņas derīguma termiņš ir beidzies. Ceļu satiksmes likums paredz termiņus, kādos šoferiem ir jāveic kārtējā veselības pārbaude, un šie termiņi nav atkarīgi no medicīniskās izziņas derīguma termiņa. Neatkarīgi no medicīniskās izziņas derīguma termiņa B kategorijas transportlīdzekļu vadītājiem veselības kārtējo pārbaudi veic ik pēc 10 gadiem, bet personām pēc 60 gadu vecuma sasniegšanas - ik pēc trim gadiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas