Sods riskam pakļautiem makšķerniekiem varētu būt aizliegums makšķerēt 2

Latvijas iedzīvotāju tieksme makšķerēšanas prieku vārdā ignorēt personisko drošību ir teju vai fenomenāla, tā otrdien pēc sanāksmes, kurā tika apspriesta Lieldienu brīvdienās notikusī vairāk kā 200 jūrā ieskaloto zemledus makšķernieku glābšanas operācija, atzina iekšlietu jomas vadītāji.

Tādēļ tiks veidota darba grupa, kurai būs jāizstrādā likuma grozījumi attiecībā uz kāpšanu uz ledus. Konkrētos sodus, kādi pārgalvjiem draudēs, gan neviens vēl nespēja nosaukt.

Ideju līmenī, bez teju tradicionālās ierosmes noteikt naudas sodu par kāpšanu uz bīstama ledus, šoreiz izskanējušas arī visai interesantas idejas.

"Protams, ka visa pamatā, kad runā par kaut kādiem sodiem, runā par to kāds būs naudas sods, bet šeit bija ļoti laba ideja no Makšķernieku asociācijas pārstāvjiem, ka šis sods varētu būt aizliegums makšķerēt. Protams, tas ir atkal juridiski sakārtojams jautājums, un, kā viņi izteicās, tas makšķerniekam varētu būt samērā liels sods. Varbūt tas liktu arī pārdomāt," par vienu no idejām stāsta Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks Oskars Āboliņš.

Par ideju ieviešanu dzīvē gan vēl gaidāmas plašas diskusijas starp iesaistīto dienestu pārstāvjiem. Paši makšķernieki savukārt uzstāj – ja jau viņus grib sodīt par kāpšanu uz bīstama ledus, tad, lai atbildība pienāktas arī tiem, kuri viņus nav pabrīdinājuši.

"Mēs īpaši akcentējam, ka ir jānosaka konkrēta atbildība konkrēto ūdeņu valdītājam, un tas ir šajā gadījumā – nu, kad stāsies spēkā Zemes pārvaldības likums, un pašvaldības saņems savā valdījumā daudzus iekšējos ūdeņus – nu tad, acīmredzot, ir jārisina jautājums, kāda ir pašvaldību konkrēta atbildība šī jautājuma risināšanā," norāda Latvijas Makšķernieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Valdis Birkovs.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Latvijas ziņas