Šodien sākas CSDD konkurss skolēniem

No šodienas, 9.oktobra, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) aicina visus 6.-8.klašu skolēnus piedalīties aizraujošā konkursā topošajiem mopēdistiem par ceļu satiksmes drošību – "Gribu būt mobils!", informē CSDD Sabiedrisko attiecību daļa.

Konkurss notiek jau septīto gadu un tā mērķis ir pilnveidot 6.-8.klašu skolēnu zināšanas par ceļu satiksmes drošības jautājumiem un par personīgās drošības garantēšanas iespējām.

Konkursa uzdevumi ļaus salīdzināt, kā ceļu satiksmē piedalās velosipēdi un mopēdi, kā arī ļaus izprast atšķirības starp šiem transportlīdzekļiem.
 
Konkurss "Gribu būt mobils!" notiks četros posmos. Fināla uzvarētājkomandai pavasarī būs iespēja doties izglītojošā ekskursijā uz zinātnes parku "Phaeno" Vācijā. Savukārt fināla sacensību otrās un trešās vietas ieguvēji saņems dāvanu karti, ko varēs izmantot pēc saviem ieskatiem, lai dotos ekskursijā. Veiksmīgākos konkursa neklātienes kārtas dalībniekus, kuri neiekļūs pusfinālā, gaida noderīgas balvas. Balvas savā īpašumā iegūs arī visu klātienes sacensību –  septiņu pusfinālu dalībnieki.

Konkurss notiks četros posmos:
-    pirmais un otrais posms: priekšsacensības un neklātienes sacensības notiks internetā, mājas lapā www.gribubutmobils.lv, no 2013.gada 9.oktobra līdz 2013.gada 20.novembrim;
-    trešais un ceturtais posms: septiņi pusfināli un fināls notiks klātienē Latvijas reģionos un Rīgā, no 2014. gada 15. janvāra līdz 21.martam.

Lai  piedalītos  konkursā, komandai jāaizpilda pieteikuma anketa, kas atrodama šeit. Tā jānosūta uz anketā norādīto pasta vai e-pasta adresi. Reģistrētās komandas saņems savu konkursa pieejas atslēgu – kodu.

Izvērtējot konkursa neklātienes kārtas rezultātus, uz pusfināla sacensībām tiks aicinātas desmit komandas ar vislielāko savākto punktu skaitu no katra reģiona (pusfinālā ne vairāk kā divas komandas no vienas skolas).

Konkursa pusfināla sacensības notiks septiņās pilsētās, arī Liepājā, kur piedalīsies komandas no Liepājas un Ventspils pilsētām, kā arī no Alsungas, Kuldīgas, Skrundas, Grobiņas, Rucavas, Nīcas, Priekules, Vaiņodes, Durbes, Pāvilostas, Aizputes, Saldus, Brocēnu un Ventspils novadiem.

Vairāk informācijas par konkursu šeit.
 
Konkursu organizē CSDD sadarbībā ar SIA "Aģentūra VB Plus". Projekts tiek finansēts no OCTA prēmijām. Projektu atbalsta Rīgas Motormuzejs, SIA „Skaisto skatu aģentūra", SIA "Ādažu kukulītis" un šokolāde "Kinder Delice".
 


Pievieno komentāru

Latvijas ziņas