Šodien nolaiž ūdenī jauno krasta apsardzes patruļkuģi "Skrunda"

Ceturtdien, 20.janvārī, notiks pirmā jaunbūvējamā Jūras spēku flotiles krasta apsardzes patruļkuģa "Skrunda" nolaišana ūdenī. Pasākums norisināsies AS "Rīgas kuģu būvētava" apakšuzņēmēja "Abeking&Rasmussen" ražošanās telpu teritorijā Vācijā. Šis ir pirmais no pieciem jaunajiem patruļkuģiem, kas Flotiles rīcībā tiks nodots jau šā gada aprīlī.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks uzver: "Jaunie patruļkuģi ir nozīmīgs ieguldījums valsts aizsardzībā un drošībā. Tie pilnveidos un modernizēs Jūras spēku Flotili un tiks izmantoti ne tikai militārām, bet arī civilām vajadzībām." Ministrs par būtisku uzskata to, ka patruļkuģi tiks izmantoti arī nepieciešamās palīdzības sniegšanā iedzīvotājiem meklēšanas un glābšanas darbos jūrā.

Pēc patruļkuģa nolaišanas ūdenī tiks uzsākti kuģa izmēģinājumi pie piestātnes un gaitā, parametru mērījumi un citas kuģa pārbaudes. Patruļkuģa pārbaudēs piedalīsies arī Nacionālo bruņoto spēku karavīri, kas veiks apmācību procesu. Sekmīgi noslēdzoties pārbaudes posmam, notiks pirmā patruļkuģa nodošana Jūras spēku flotilei.

Patruļkuģi "Skrunda" sāka būvēt 2009. gada septembrī . Patruļkuģis savu nosaukumu ieguvis, ņemot vērā vienu no nozīmīgākajām Latvijas armijas kauju norises vietām. Turpmāk šo patruļkuģu klasi sauks "Skrunda".

Patruļkuģa būve notiek saskaņā ar Aizsardzības ministrijas un AS "Rīgas kuģu būvētava" krasta apsardzes patruļkuģu būves un piegādes līgumu, kas tika noslēgts 2007. gada 21. decembrī. Kopumā līgums paredz piecu patruļkuģu būvi, kas nodrošinās Jūras spēku Flotiles modernizāciju, sekmīgu aizsardzības funkciju izpildi un spēju attīstīšanu.

Plašāka informācija par krasta apsardzes patruļkuģu būves projektu šeit .

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas