Šodien Latvijā notiek Drošāka interneta diena

Šodien ar jauniešu forumu "Cieni sevi un citus internetā!", kā arī ar uzticības tālruņa akciju un citiem pasākumiem Latvijā tiks aizvadīta Vispasaules drošāka interneta diena.

Kā informē Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas ("Cert.lv") pārstāve Līga Besere, centrālais Drošāka interneta dienas pasākums būs "Net-Safe Latvia" organizētais jauniešu forums ar devīzi "Cieni sevi un citus internetā!".

Izglītojoši pasākumi bērniem un jauniešiem tiks organizēti arī virknē skolu un bibliotēku. Dalībai dažādos pasākumos ir pieteikušās 90 skolas un bibliotēkas visā Latvijā.

Šodien notiks arī īpaša Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa 116 111 akcija "Drošāka interneta diena", kuras laikā ikvienam būs iespēja ziņot par pārkāpumiem internetā, saņemt psiholoģisku atbalstu, kā arī uzdot jautājumus par interneta drošību, tostarp arī par emocionālu pazemošanu internetā, seksuāla rakstura ziņu vai video saņemšanu, vardarbību vai saskarsmi ar ekstrēma satura materiāliem, pedofilu aktivitātēm un atkarību no interneta.

Uzticības tālruni 116 111 šodien varēs sazvanīt, kā ierasts darba dienās, - no plkst.8 līdz 23, savukārt sestdienās tas pieejams no plkst.8 līdz 22, bet svētdienās - no plkst.10 līdz 22. Zvans uz to ir bez maksas.

Šogad Drošāka interneta diena notiks jau desmito reizi. Tās pasākumi plānoti vairāk nekā 100 pasaules valstīs, ieskaitot visas 27 Eiropas Savienības dalībvalstis, tai skaitā Latvijā. Šī gada aktivitāšu vienojošā tēma ir "Tiesības un atbildība internetā", savukārt informatīvās kampaņas sauklis - "Cieni sevi un citus internetā!".

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas