Šodien Eiropa atzīmē Logopēdijas dienu

Latvijā izplatīts ir stereotips, ka logopēds strādā tikai ar bērniem. Taču būtībā logopēdiskā palīdzība ir vajadzīga cilvēkiem ar runas, valodas un komunikācijas traucējumiem ikvienā vecumā - no dzimšanas līdz sirmam vecumam, uzsver Latvijas Logopēdu asociācijas valdes priekšsēdētāja Baiba Trinīte.

Logopēds var palīdzēt gan pacientam pēc insulta,  kuram zudušas runas spējas, gan arī skolotājai, kura, ilgstoši runājot, pazaudējusi savu balsi. Arī žurnālistam, ja pēc garākas intervijas vai reportāžas sagatavošanas balss vairs neskan kā gribētu. Mūsdienās logopēda piedāvātās palīdzības spektrs ir ļoti plašs un Latvijas Logopēdu asociācijas mērķis ir, lai par to uzzinātu pēc iespējas vairāk cilvēku.

2011. gada Eiropas Logopēdijas dienas tēma ir "Sadzirdēt trokšņainā pasaulē". Šo tēmu var uztvert dažādi, gan tieši, pievēršot uzmanību personām ar dzirdes funkcijas ierobežojumiem, gan arī netieši - SADZIRDĒT, PAMANĪT sev blakus esošo  un tad uzrunāt un palīdzēt viņam. Apstāties, lai sadzirdētu! Gan bērnu, kurš klasē ir noniecināts savu slikto sekmju dēļ, kas īstenībā ir smagu valodas traucējumu rezultāts, gan pensionāru, kurš pēc pārciesta insulta ir zaudējis komunikācijas spējas un mājās tiek vairs tikai aprūpēts, ignorējot viņa intereses un vēlmes, gan arī bērnu vecākus, kuri izmisīgi mēģina rast palīdzību saviem bērniem, bet nav atraduši vajadzīgo speciālistu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas