Šodien diena pirmo reiz būs garāka par nakti

Šodien diena pirmo reizi šajā gadā būs garāka par nakti, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.Saule šodien lēks plkst.6.31, bet rietēs plkst.18.33. Katra nākamā diena kļūs arvien garāka līdz pat vasaras saulgriežiem.

Savukārt pēc tam dienas garums pakāpeniski mazināsies, līdz 23.septembrī diena atkal būs īsāka par nakti - tās garums būs 12 stundas un deviņas minūtes.

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopoto informāciju, martā kopumā saule spīd 21-23 dienas. Dienā ar sauli tās spīdēšanas ilgums vidēji ir sešas stundas.

Lai gan šonedēļ, 20.martā, plkst.23.02 arī sāksies astronomiskais pavasaris, līdz meteoroloģiskajam pavasarim vēl būs jāgaida, jo turpmākajās nedēļās gaisa temperatūra dienā īpaši virs nulles nepakāpsies. Ja laikā no 25. līdz 30. martam vidējās gaisa temperatūras norma ir 0,9 grādu, prognozes liecina, ka tā būs no mīnus 1 līdz mīnus 3 grādiem. Laikā no 1. līdz 7. aprīlim gaisa temperatūras norma ir ap plus 2, plus 4 grādiem, bet sinoptiķi prognozē, ka tā nepakāpsies virs plus 1 grāda.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas