Sociologs Freimanis šajās pašvaldību vēlēšanās prognozē 60% vēlētāju aktivitāti

Lai arī tiek sagaidīts, ka šajās pašvaldību vēlēšanās būs vismaz 70% liela vēlētāju aktivitāte, sociologs Aigars Freimanis lēš, ka aktivitāte būs no 55 līdz 60%.

Kā pauda Freimanis, vēlētāju aktivitāti var salīdzināt vai nu ar iepriekšējām vēlēšanām, vai statistikas datiem par iedzīvotājiem, taču esošie statistikas dati nebūt neataino patieso esošo situāciju. Pēdējos gados bieži ir gadījumi, kad cilvēks ir deklarēts kādā vietā, bet patiesībā tur nedzīvo, jo dzīvo vai nu ārpus Latvijas, vai arī citā pilsētā, tādēļ arī viņš prognozē, ka vēlētāju aktivitāte būs ap 60%.

Tāpat sociologs minēja, ka pašvaldību vēlēšanas ir īpašas ar to, ka vēlētājiem ir jāiet uz konkrētu iecirkni, līdz ar to ir nepieciešams mobilizēties, ja ir iecerēts brīvdienas pavadīt citviet.

Taujāts, kā šo vēlēšanu rezultātus varētu ietekmēt tie balsotāji, kuri vēl nav izdarījuši savu galīgo izvēli, Freimanis pauda, ka arī šoreiz ir vēlētāji, kuri ir pārāk tālu no politikas un kuri uzskata, ka viņus balss jau tāpat neko nemainīs.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas