Sociālajiem darbiniekiem valsts aprūpes centros pieaugs algas

Lai atbilstoši līdzīgām funkcijām un darba apstākļiem ieviestu līdzvērtīgu sociālo garantiju sistēmu visos valsts sociālās aprūpes centros, labklājības ministre Ilona Jurševska noslēgusi ģenerālvienošanos ar nozares darbinieku interešu pārstāvošajām arodbiedrībām, kas cita starpā paredz arī algas paaugstinājumu vidēji par 15 latiem sociālajā jomā strādājošajiem. Ģenerālvienošanās parakstīta ar Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrību, Latvijas Valsts iestāžu, pašvaldību, uzņēmumu un finanšu darbinieku arodbiedrību un Latvijas ārstniecības un aprūpes darbinieku arodbiedrību.

No 1. janvāra nozarē strādājošajiem – sociālajiem darbiniekiem, sociālajiem aprūpētājiem un rehabilitētājiem, fizioterapeitiem un viņu asistentiem, ergoterapeitiem un viņu asistentiem, māsām, masieriem un aprūpētajiem -  tiks paaugstināta darba alga vidēji par 15 latiem.

Tāpat noteikts, ka šogad institūcijas, tai skaitā Sociālās aprūpes centri, iespēju robežās segs vakcinācijas un medikamentu iegādes izdevumus un pirmshepatīta seroloģisko izmeklēšanu ārstniecības personām. Savukārt arodbiedrības iespēju robežās savus biedrus apdrošinās pret nelaimes gadījumiem.

Vienlaikus noslēgtā ģenerālvienošanās paredz papildatvaļinājuma piešķiršanu līdz pat astoņām darba dienām sociālajiem darbiniekiem, ārstniecības personām, sociālajiem aprūpētājiem un audzinātājiem, atkarībā no veicamo pienākumu izpildes. Vienlaikus noteikts, ka minētajiem darbiniekiem, kuri pakļauti īpašam riskam, ir noteikts saīsinātais darba laiks – 38,5 stundas nedēļā.  Savukārt darbiniekiem, kuri ne mazāk kā pusi darba laika ir pakļauti īpašam riskam, ir noteikta 35 stundu darba nedēļa.

Tāpat ģenerālvienošanās paredz, ka institūcija apmaksā ārstniecības personām kvalifikācijas celšanas kursus vismaz 50 procentu apmērā vismaz vienu reizi piecos gados, kā arī institūcijām būs jānodrošina kvalifikācijas paaugstināšana sociālā darba speciālistiem.

"Mums nebija tās mazākās algas, bet neliels pielikums sanāks," teic valsts sociālās aprūpes centra "Kurzeme" vadītāja Dace Zagrebina. Šajās dienās tiek precizēts algu saraksts saskaņā ar izmaiņām. Centram ir filiāles "Aizvīķi", "Iļģi", "Dundaga", "Veģi", "Reģi", kā arī bērnu bāreņu nams "Liepāja.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas