Sniega dēļ braukšana apgrūtināta visā Latvijā

Sniega un apledojuma dēļ braukšana apgrūtināta uz valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem visā Latvijā, liecina "Latvijas Valsts ceļu" operatīvā informācija.

Braukšana apgrūtināta Rīgas apkārtnē, kā arī Jelgavas, Bauskas, Siguldas, Valmieras un Daugavpils virzienos, savukārt braukšanas apstākļi ir apmierinoši dažos posmos Ventspils, Kurzemes un Ainažu virzienā jūras tuvumā.

Pa reģionālajiem autoceļiem apgrūtināti braukšanas apstākļi ir visā Latvijā, izņemot Ventspils apkaimi. Snieg, autoceļi sniegoti. Brauktuves tīra un kaisa.

Pa vietējiem autoceļiem apgrūtināti braukšanas apstākļi visā Latvijā. Brauktuves sniegotas, vietām apledojušas. Uzturēšanas darbu gaitā notiek bīstamo ceļa posmu - krustojumu, pagriezienu, kāpumu - pretslīdes apstrāde.

Iestājoties laika apstākļiem, kad sals mijas ar atkusni, ceļu segumi paātrināti nolietojas un veidojas bedres. Bedrīšu veidošanos veicina ūdens, kas iekļūst segumā bedrīšu, plaisu un citu defektu vietās un pie negatīvas gaisa temperatūras sasalst un uzlauž segumu. Bedrīšu veidošanos pastiprina arī satiksmes līdzekļu, īpaši kravas mašīnu, riteņu dinamiskā slodze. Šādos laika apstākļos tiek labotas tikai atsevišķas, satiksmei bīstamās, jeb tā saucamās avārijas bedres.

Masveida bedrīšu remonts sāksies tūlīt pēc atkušņa perioda, kad stabilizēsies laika apstākļi.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas