Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smēķēšanas aizliegums noved kroga īpašnieku līdz pašnāvībai

Liepājas krodzinieki vēl nesatraucas
Vācijā kroga īpašnieks Uli Štegmaijers izdarījis pašnāvību, pirmsnāves zīmītē paskaidrojot, ka līdz šim solim viņu novedis valstī ieviestais likums, kas aizliedz smēķēt sabiedriskās vietās. Latvijā līdzīgs likums stāsies spēkā 2010. gada 1. aprīlī.

Pēc tam, kad Bādenes-Virtembergas federālajā zemē 2007.gada augustā tika aizliegts smēķēt sabiedriskās vietās, Štegmaijera bāra ieņēmumi samazinājās par 20%, otrdien raksta Vācijas laikraksts "Bild".

"Viņa pirmsnāves zīmītē bija rakstīts vienīgi par smēķēšanas aizlieguma radītajiem rūpestiem," laikrakstam paskaidroja nelaiķa svainis Helmuts Ratmanns. "Tā nebija vērsta pret viņa ģimeni vai politiķiem."

Štegmaijers, kurš 30 gadus bija kroga "Baeren" īpašnieks, pakārās savas lauku mājas bēniņos. Viņš bija precējies piecu bērnu tēvs.

Kā paskaidroja nelaiķa draugi un ģimene, Štegmaijers savulaik uzsācis cīņu pret aizliegumu, baidoties, ka, tam stājoties spēkā, viņš būs spiests krogu slēgt.

"Valsts izturas nevērīgi pret krogu īpašnieku tiesībām un apdraud daudzu iztikšanu," vēl pirms nāves, rakstot komentārus internetā, norādīja Štegmaijers.

Nelaiķis arī dāvājis naudu aktīvistiem, kas gatavojās valdību iesūdzēt tiesā, tādā veidā cerot panākt likuma atcelšanu.

Pēdējo mēnešu laikā lielākās Vācijas daļas restorānos un bāros noteikts smēķēšanas aizliegums. Vairumā federālo zemju aizliegums stājās spēkā 1.janvārī.

Liepājā smēķēt atļauts klubos "Fontaine Palace", "Latvijas pirmā rokkafejnīca" un kafejnīcā "Lira". Arī spēļu klubā "Klondaika" un dažos pilsētas restorānos ir atsevišķas telpas, kas paredzētas
tieši smēķēšanai.


Pagaidām Liepājas krogu īpašnieki par gaidāmo aizliegumu Latvijā diži nesatraucas, jo esot vēl laika. Vēl pirms neilga laika uz "Fontaine Palace" durvīm bija uzraksts "Ieja tikai smēķētājiem!", tagad palikusi vien atļaujošā zīme.

"2010. gads vēl nav pienācis un tādēļ šobrīd komentāru nav. Kluba otrajā stāvā ir nesmēķētāju zona, bet ja kāds to dara aizrādām, bet ārā dzīt nav mūsu pienākums. Uzraksts pie kluba durvīm bija laikā Luī Fonteins bija Norvēģijā, tagad tas noņemts," portālam sacīja kluba "Fontaine Palace" kluba direktore Irita Timbra.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas