Šlesers: "Patiesībā Vilnītis grib būt Liepājas mērs"

Partijas LPP/LC priekšsēdētāju Aināru Šleseru nesatrauc Liepājas politiķu gatavība izstāties no partijas, tā šodien raksta "Neatkarīgā".

Vēl jo vairāk - politiķis neslēpj, ka šim piemēram varētu sekot arī citu reģionu pārstāvji, taču tas, kā uzsvēra Šlesers, nav saistīts ar nesaskaņām partijas iekšienē, bet gan ar gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām, kurās toni noteikšot tieši reģionālās partijas.

Pēc diviem gadiem Latvijā notiks pašvaldību vēlēšanas, tādēļ Šlesers uzskata, ka Liepājas politiķu aiziešana no LPP/LC ir tieši saistīta ar gatavošanos šim notikumam.

Avīze atgādina, ka pirmdien par aiziešanu no LPP/LC paziņoja apmēram 20 liepājnieki, arī partijas valdes loceklis Liepājas domes deputāts Jānis Vilnītis. "Vilnītis ir noskaņots kļūt par Liepājas mēru, taču, lai veiksmīgi konkurētu ar šābrīža domes vadītāju Uldi Sesku, ir jādibina reģionālā partija," pārdomās dalījās Šlesers. Pēc viņa domām, jaunā sistēma, kas Latviju iedala piecos vēlēšanu apgabalos, radījusi nepieciešamību pēc politiskās varas decentralizācijas. "Skaidrs, ka Rīga vairs visu nenosaka un katrā reģionā jābūt spēcīgām vietējām partijām, kas, visticamāk, attiecīgajā apgabalā gūs vislabākos rezultātus. Tieši tādēļ runas, ka Liepājas politiķi izstājušies no LPP/LC kaut kādas neapmierinātības dēļ, ir tukša retorika. Patiesībā Vilnītis grib būt Liepājas mērs, kas ir tikai apsveicama apņemšanās, bet šā mērķa sasniegšanai, ir nepieciešams veidot reģionālo partiju," klāstīja LPP/LC līderis.

Vēl jo vairāk: Šlesers neslēpa, ka liepājnieku piemēram varētu sekot arī citu reģionu politiķi. Viņš gan neminēja konkrētus piemērus, taču ir zināms, ka par izstāšanos no LPP/LC tuvākajā laikā lems arī partijas Grobiņas nodaļas biedri. "Ja šāda iniciatīva būs, mēs to atbalstīsim," atzina Šlesers, "jo, pielāgojoties jaunajai vēlēšanu sistēmai, reģionālo partiju dibināšana būs neizbēgama."

Tajā pašā laikā LPP/LC līderis neuzskata, ka šī tendence vājinās kopējās LPP/LC pozīcijas. "Mums vienmēr ir bijusi laba sadarbība ar reģioniem, un tāda tā arī paliks," rezumēja Šlesers. Lai izprastu situāciju, kāda tagad veidojas partijas iekšienē, jau februāra sākumā LPP/LC vadība sanāks uz domes sēdi.

Avīze norāda, ka par LPP/LC nākotni joprojām valda zināma neskaidrība - vēl rudenī LPP/LC runāja par saplūšanu ar Tautas partiju (TP), ar kuru ir izveidota apvienība "Par labu Latviju" un notiek kopīgs darbs vienas Saeimas frakcijas ietvaros. Jau drīz pēc 10. Saeimas vēlēšanām šie plāni mainījās, un pašlaik par apvienošanos ar TP vairs netiek runāts. Arī sarunā ar "Neatkarīgo" Šlesers izvairīgi atbildēja par LPP/LC stratēģisko attīstību, vien piebilzdams, ka Saeimas vēlēšanas būs tikai pēc četriem gadiem, kamēr pašvaldību vēlēšanas - jau pēc diviem, kas savukārt priekšplānā izvirzot jautājumu par spēcīgiem reģioniem, nevis partijas "centrālo aparātu".

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas